באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הלחץ מהבידוד כתוצאה מנגיף הקורונה וקשיים כלכליים הנובעים מכך, עלולים לגרום לגירושין

הלחץ מהבידוד כתוצאה מנגיף הקורונה וקשיים כלכליים הנובעים מכך, עלולים לגרום לגירושין

עו”ד גיא אופיר, מתמחה לדיני משפחה וירושה מתריע, “הלחץ כתוצאה מהשהייה הממושכת בבתים וקשיים כלכליים בקרב בעלי עסקים ובמקומות עבודה של מי מבין בני הזוג, עלולים להגביר את החיכוך בין בני זוג  והתא המשפחתי ועם תום התקופה, עלולה להירשם עלייה בשיעור המבקשים לפתוח בהליכי גירושין”

____________________________________________

התראה לפני גירושין. “החיכוך המוגבר בבית, קרי הזמן שיוצר צפיפות משפחתית מביא לרוב לוויכוחים, מריבות והתפרצויות, שאינם באים לידי ביטוי  בתקופת שגרה, כאשר בני הזוג כמעט ואינם מתראים זה עם זה ומכאן, שהזמן המוגבר בשהייה בבידוד, הינו זרז שעלול לאפיין את העלייה בשיעור המתגרשים שצפויה להערכתי בסיום תקופה זו”, אמר השבוע עו”ד גיא אופיר, המתמחה בדיני משפחה וירושה.

לדברי עו”ד גיא אופיר, “בנוסף, פגיעה כלכלית שעלולה להיווצר בקרב בעלי עסקים וחשש מכך שמקומות עבודה עלולים לפטר בהמשך את מי מבין בני הזוג כתוצאה ממשבר כלכלי, שנגרם כתוצאה ישירה ממיתון, עלולים בסופו של דבר להשליך גם על מערכת היחסים בין בני הזוג  ולגרום למתח נוסף ביניהם ולגרום  לפירוק התא המשפחתי”.

אם בכל אלה לא די, אומר עו”ד גיא אופיר, “הרי שחול המועד פסח המתקרב, הופך לפרק זמן בעל רמת חיכוך גבוהה וצפיפות משפחתית שאיננה מצויה בשגרת היום יום, ומביאה לעימותים רבים. מעבר לכך, הזמן הרצוף יחד פוקח לעיתים את עיני בן או בת הזוג להתנהלות הצד השני, או למרבה הצער, אפילו מאשש חשדות מסוימים לגביו. וכך, הסדק שממילא קיים, מאיים להפוך לשבר של ממש ולמשבר הרסני.”.

“לאור זאת”, מדגיש עו”ד גיא אופיר, התקופה הקרויה בפינו ‘אחרי החגים’ וכיום…’אחרי הקורונה’, עלולות להביא עימן החלטות כבדות משקל בדבר עתיד חיי הנישואין. על פי רוב, תחושת חוסר סיפוק והרגשה עגומה של אי שביעות רצון משותפת לבני הזוג, אולם מה שפעמים רבות מבדיל ביניהם הוא מידת הייאוש מהקשר הזוגי. שכן, בעוד האחד מרגיש, כי רצוי לו והוא אף מסוגל לחיות בשגרה קרירה, האחר רווי בתחושת מיצוי ואולי אף מיאוס, היורדים לשורשה של הזוגיות. הרגשה זו תביא לעיתים קרובות לרצון עז ‘לברוח’, ‘להשתחרר’, ‘לצאת לחופש’ ו’להסיר את כבלי המועקה הכבדים”.

לסיום, אומר עו”ד גיא אופיר, “ההבדלים הללו לרוב מייצרים צד אחד שפועל ומכין את צעדיו לקראת הבאות, וצד אחר פסיבי הנותר מנומנם, וכלל אינו משער מה עתיד להתרגש עליו. הבדלים אלו עלולים להיות הרי גורל בניהול הסוגיות הנובעות מן הגירושין, ובעיקר בשאלת אופן חלוקת הרכוש”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter