באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הכשרת מחוננים בצפון – רק במכללת אורנים

הכשרת מחוננים בצפון – רק במכללת אורנים

לאחרונה התבשרה מכללת אורנים כי זכתה במכרז כמכללה היחידה בצפון היכולה לקיים תכנית הכשרה לתלמידים מחוננים.

תוכנית ‘הסמכה להוראת מחוננים ומצטיינים במוסדות אקדמיים’ מיועדת למורים בפועל, בעלי תעודת הוראה, המלמדים במערכת החינוך הרגילה או במרכזי ההעשרה למחוננים ומצטיינים ובכיתות המחוננים, המעוניינים  להרחיב הסמכה להוראת מחוננים ומצטיינים בהתאם לחוזר מנכ”ל.

כמו כן מיועדת התוכנית למורים  בתכניות הייחודיות למחוננים, שאינם מועסקים ע”י משרד החינוך והמלמדים בפועל במרכזי העשרה למחוננים ומצטיינים, אשר מעוניינים להרחיב את השכלתם בתחום.

 

מטרות התכנית, מסבירה ד”ר חנה טיש מנהלת היחידה ללימודי תעודה והתמחות במכללה, היא לפתח מודעות אקדמית, פרקטית, למאפיינים הייחודיים של אוכלוסיית המחוננים והמצטיינים, וכן לחזק את המחויבות כלפי תלמידים אלו, להעמיק את הידע המקצועי של המורים, בפדגוגיות הוראה ולמידה המותאמות להוראת מחוננים ולהכיר מקרוב את הדרכים ואת תכניות הטיפוח המותאמים לכישוריהם המיוחדים והמגוונים של המחוננים והמצטיינים. במשך שנים התקיימה התכנית במכללת אורנים, תוך שיתוף פעולה עם בית הספר לתלמידים מחוננים ומצטיינים שקיים גם הוא באורנים.”

 

כזכור מידי שבוע מגיעים למכללת אורנים מאות תלמידים מחוננים ומצטיינים מכל ישובי הצפון. התלמידים נהנים מקמפוס אקדמאי ומכל מה שיש למכללה הותיקה להציע, החל מכיתות ממוחשבות, מעבדות משוכללות ואולפן רדיו וכלה באוסף חרקים מקצועי, גן בוטני ופינות חי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter