באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

היער הקהילתי. הבית שלכם בטבע

היער הקהילתי. הבית שלכם בטבע

בקרוב תזמין קקל אתכם, תושבי יקנעם להציע רעיונות למען שיפור פעילות הפנאי והתרבות ביער הקהילתי שלכם. בואו להביע את דעתכם כדי שנוכל להמשיך ולטפח ביחד את היער שלכם

ברחבי העולם מייחסים חשיבות רבה לחגורת היער הצמודה לשטחים בנויים ורואים בה משאב סביבתי חיוני לאיכות חיי התושבים. יערות אלה, המכונים יערות קהילתיים, הם מכלול טבעי של ערכים סביבתיים וחברתיים.

היער הקהילתי מעניק פיסת טבע ליד הבית ומפלט משאון העיר. הוא תורם לאיכות האוויר ומשמש משען לעולם עשיר של צמחים ובעלי חיים. יער קהילתי משפר את הנוף, יוצר סביבת חיים נעימה ותורם תרומה משמעותית לערך הנדלן שבקרבתו.

היער הקהילתי. יצירה משותפת

קקל היא היערן של ישראל. כחלק מפעילותה למען הסביבה מייעדת קקל את היערות שבקרבת היישובים ליערות קהילתיים. מחקרים רבים מוכיחים שיערות קהילתיים מחזקים את הקשרים בקרב תושבי הקהילה ותורמים לרווחת חייהם. ייחודו של היער הקהילתי הוא שאופיו ותכניו הם פרי יצירה משותפת עם הקהילה המקומית ועם הרשות המקומית.

אז איך אתם רוצים את היער שלכם?

כאן אתם, תושבי יקנעם נכנסים לתמונה. בפעם הראשונה בתולדותיה עורכת קקל שיתוף פעולה ציבורי מקוון. בימים הקרובים תישלח אליכם, לתיבת הדואר האלקטרוני או לטלפון הנייד, הזמנה להביע את דעתכם על היער הקהילתי שלכם. אנחנו מבקשים להתייעץ איתכם ולהבין מה עוד דרוש כדי שהיער ימשיך להיות הבית שלכם בטבע. זה יהיה תהליך שקוף והתוצאות תהיינה פתוחות לכל תושבי ראש העין.

ומה הלאה?

המשאל הוא חלק מתהליך שיכלול גם דיונים סביבשולחנות עגולים“, הפצת קול קורא למיזמים ביער וטיפוח נאמני קהילה ויער. התובנות שנפיק מהמהלך יסייעו לנו לעצב ולשפר עוד את היער הקהילתי שלכם.

מחכים לכם

יוצאים ליער, מרגישים בבית

תמונה:.freepik

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter