באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

היזמים החדשים והצעירים

היזמים החדשים והצעירים

לאחר שלושה חודשים של לימודים, הרצאות ומצגות סיימו 15 צעירות וצעירים מיקנעם את קורס יוזמים עסק וקיבלו את תעודות הסיום.

סיום קורס יזמים צעירים – צילום דוברות יקנעם

במפגש הסיום הציג כל אחד מהבוגרים הנרגשים את פרויקט הסיום שלו כשבראשית הוא מציג אתעצמו ואת עברו, ובסוף ההצגה כולם עמדו על החוזקות והחולשות בהצגה, ועל הדרכים להעצמה ולשיפור.  כל בוגר הציג את העסק שלו וכיאה ליוזמים רציניים חולקו פלאיירים ואף דוגמיות של מוצרים שונים, וכמובן כרטיסי ביקור.

התחומים אותם הציגו היזמים היו מגוונים וכללו: לימודי יוגה, עיצוב חללים בבית ובמשרד, ריקודי בטן לנשים, אפייה ויצירתיות באפייה, טיפוח היופי והאסתטיקה, טיפול ברפואה סינית, הקמת אתרי אינטרנט, מניעת כאבי גב דרך ספורט המים, ועוד.

פרויקט יוזמים עסק פועל ביקנעם במסגרת  שיתוף פעולה של מט”י חדרה – המרכז לטיפוח יזמות עם עיריית יקנעם, מרכז הצעירים בעיר, ושירות התעסוקה הישראלי.

ראש העיר סימון אלפסי שצפה בהצגת מצגות הגמר של חברי הקבוצה אמר להם שהוא ראה אצלם רצון אדיר וניצוץ להצליח, וכי ארגז הכלים העשיר מאוד שהם קיבלו יסייע להם בהמשך דרכם.

מנכ”ל מט”י חדרה דורון פהימה בירך אף הוא את הבוגרות והבוגרים ואמר שדווקא בתקופה שבה יש צורך ביצירת מקומות עבודה, יזמות הינה פתרון פרקטי, והוסיף שמגוון העסקים החדשים שייפתחו ביקנעם ובאזור יקדמו את הכלכלה המקומית. פהימה אמר לבוגרים שמט”י חדרה בשיתוף עם עיריית יקנעם ומרכז הצעירים ימשיכו ללוות אותם.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני מברך את הבוגרים על ההשקעה הרבה. הבוגרים קיבלו כלים רבים. הסדנא  מהווה מקפצה ראשונית לעולם היזמות והעסקים, וכל בוגר יכול להגיע רחוק בתחום בחירתו וליצור מקורות פרנסה ותעסוקה לעצמו ולעוד משפחות. העירייה, דרך מרכז הצעירים פועלת רבות  ובמגוון רחב של תחומים כדי לעזור ולסייע לצעירים, ואנו נמשיך  להביא למרכז עוד תכניות לטובת צעירי העיר. תודה למט”י חדרה שהביאה את התכנית ותרמה רבות להצלחתה ולמרכז הצעירים על כל הפעילות הנפלאה והרחבה לטובת צעירי יקנעם.”

מנהלת מרכז הצעירים, מוניק קונפינו:

“להיות עצמאי היא מחשבה שעוברת לרובנו לפעמים.  הקורס בא כהכנה ומאפשר בחירה במודע באפשרויות ובמשאבים העומדים לרשותינו ומקטין את אי הוודאות הקיימת בעולם העסקים הקטנים והבינוניים בפרט. מרכז צעירים ליווה את היזמים בתחילת דרכם וימשיך ללוות אותם בהמשך. סיום הקורס וחלוקת התעודות היוו בסיס אמיתי ונכון לעשייה וזה הודות להנחייה והובלה מקצועית של המאמנת סיגל שיפמן, מחיר מסובסד של מטי חדרה, הנעה של מרכז צעירים ושותפות אמיתית, הקשבה ופתיחות של ראש העיר, כל אלו הביאו לסיום הקורס בהצלחה!”

מנחת הקורס סיגל שיפמן:

“השינוי שחל אצל המשתתפים בפרק זמן של שלושה חודשים הוא רחב. בקורס הם קיבלו ארגז כלים עשיר מאוד ולומדים אצל אנשי מקצוע מצוינים. כבר היום יש עסקים משגשגים של בוגרים מהקורסים הקודמים ויש אפילו עסק שנעצר שיווקו מרוב שהוא גדל והתפתח. אמשיך ללוות את הבוגרים במפגשים קבוצתיים ואישיים ובזכות הניסיון שרכשתי אעזור להם להכפיל את הכנסותיהם בפרק זמן קצר של שנה אחת.”

 בוגר הקורס אושרי ביטון (פתח עסק להקמת אתרי אינטרנט ודפי נחיתה):

“במהלך הקורס למדתי המון דברים שישמשו אותי בעתיד ואותם אני כבר מיישם. בקורס למדתי בין היתר לבנות סדר יום יותר ממוקד ומרוכז, והיום אני מטמיע זאת הלכה למעשה בעסק המחשבים שלי. אני מודה למט”י חדרה, לראש העיר, לסיגל המנחה, למנהלת מרכז הצעירים ולכל צוותה על העזרה והתמיכה גם מעבר לקורס.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter