באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הזוי: חולה סיעודי צולם צועד על שתי רגליו וזכה בתביעתו לקצבת סיעוד

הזוי: חולה סיעודי צולם צועד על שתי רגליו וזכה בתביעתו לקצבת סיעוד

הזוי: חולה סיעודי צולם צועד על שתי רגליו וזכה בתביעתו לקצבת סיעוד

לאחרונה הכירה חברת הביטוח במקרה שעל פניו הוא נראה כבלתי אפשרי. משפחתו של אדם סיעודי המרותק למיטתו הגישה תביעת סיעוד כנגד חברת הביטוח בהתאם לפוליסה שרכש בעברו. חברת הביטוח מצידה, שלחה חוקר פרטי שהניח מצלמה בתוך רכב אשר חנה סמוך לביתו, והמבוטח תועד כשהוא יוצא מביתו שבאזור חיפה ומתהלך להנאתו לבדו על שתי רגליו באמצעות הליכון. כתוצאה מצילומים אלה, דחתה חברת הביטוח את תביעתו על הסף.

המשפחה שנדהמה מהצילום שהטיחו בה חוקרי חברת הביטוח היתה חסרת אונים, שהרי היא מכירה את בן משפחתה והיא ידעה על מצבו הקשה. בצר להם, פנו בני המשפחה לעו”ד אוהד שמואלי המתמחה בנזקי גוף ותביעות נגד המוסד לביטוח לאומי. לאחר עיון מעמיק בתיק הרפואי של המבוטח ושיחות שביצע עורך הדין עם רופאים מומחים שונים הוא החל לברר מה קרה באותו יום שהחולה הסיעודי צולם. לשם כך הוא נעזר בניסיונו הקודם כמתכנת וכחוקר אבטחת מידע, ולאחר חיפוש ממושך ברשת האינטרנט על אירועים שהתרחשו במועד הצילום, הוא מצא שהצילום של החולה הסיעודי הולך על שתי רגליו התרחש בעת אזעקה במהלך מלחמת לבנון השנייה. עו”ד שמואלי הגיש ערעור בשמה של המשפחה והציג את ממצאיו בצירוף מאמרים ומחקרים על יכולות בלתי מוסברות שעשויות להיות לחולים סיעודיים בשעה שהם מרגישים מאוימים ומצויים בפחד וחרדה. חברת הביטוח קיבלה את הטענות והממצאים של המשפחה ואישרה לחולה את כל סכום תביעת הסיעוד למשך שארית חייו.

עו”ד אוהד שמואלי מסר בתגובה:

“חברות הביטוח הן לרוב חברות פרטיות אשר מונעות מאינטרסים כלכליים. במקרה חריג זה, אין זה ברור אם הפעולות נעשו מתוך כוונה להכשיל את תביעתו של התובע, אולם בפועל אנו מרוצים מהתוצאה הסופית לפיה תביעתו של המבוטח התקבלה במלואה למרות הנסיבות המורכבות.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter