באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

האקדמית עמק יזרעאל: “כאן זה לא אוניברסיטת חיפה”

האקדמית עמק יזרעאל: “כאן זה לא אוניברסיטת חיפה”

עימותיים קולניים בין סטודנטים ערבים ליהודית באקדמית עמק יזרעאל בעקבות הנפת דגל פלסטין. העימותים החריפו בעקבות סטודנטית ערבייה שצעקה בוז בזמן שירת התקוה. המתח מורגש באויר.

ביום שלישי החלו עימותים בין סטודנטים ערבים לסטודנטים יהודים באקדמית עמק יזרעאל. העימותים, שבשום שלב לא גלשו לאלימות פיזית, החלו לאחר שכשלושים סטודנטים ערבים חסמו את שער הכניסה למכללה , הניפו דגלי פלסטין וקראו קריאות בערבית. באופן מיידי החלה התארגנות ספונטנית של סטודנטים יהודים ותוך דקות נאספו מול הסטודנטים הערבים מאות סטודנטים יהודים. בשלב זה הגיעה המשטרה למקום וחצצה בין שני המחנות כשלבסוף נכנסו הסטודנטים הערבים למכללה דרך שער

עימותים באקדמית עמק יזרעאל
הציתו את התבערה. צילום: ענת בית הלחמי

אחורי. ביום רביעי אסרה המכללה קיום הפגנות מתוך כוונה להביא לרגיעה ולשקט אלא שהסטודנטים היהודים התארגנו בדשא ושרו שירי ארץ ישראל וזאת לאחר שחלק ניכר מהם הגיעו לבושים בצבעי כחול-לבן תוך תיאום מראש. בשלב מסוים קמו הסטודנטים ושרו את ‘התקוה’ אלא שסטודנטית ערביה נכנסה אל בין הסטודנטים היהודים וצעקה בוז, דבר ששוב הלהיט את הרוחות.

רעות, סטודנטית שנה ב’ מהמכללה ” לא חשבתי שזה יגיע אלינו. אנחנו קבוצה של סטודנטים שהתארגנו ללכת לתמוך בחיילים ולהביא להם ציוד הגיינה, האוטובוס התעכב ואז הבנו שיש חסימה בשער. הלכנו לשם וראינו את מה שעשו הסטודנטים הערבים . אני הייתי בהלם, לא האמנתי שסטודנטים במכללה שלי יקראו כאלה קריאות גנאי כנגד המדינה ויקללו בצורה כזו. אנחנו תמיד אמרנו שאצלנו לעמק זה לא יגיע וזה שוק שהקיום שלנו פה במכללה הוא לא ברור מאליו. התארגנו מייד לשירה כדי לגרום להם להבין שכאן זו לא אוניברסיטת חיפה. “. על היחסים בין הסטודנטים היהודים לערבים אומרת רעות ” זה מה שמפתיע כי הדברים האלה מעולם לא הורגשו במכללה. אני מעולם לא הרגשתי שום הבדל ומעולם לא היתה מתיחות אבל עכשיו האוירה בכיתות היא פשוט לא נעימה. מה שמצחיק הוא שאחרי כל הצעקות אנחנו עולים יחד במעלית כאילו כלום לא קרה אבל כן קרה משהו ומורגש מתח. הם הציתו את האש ויהיה מאוד קשה לכבות אותה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter