באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

דיונים תחת זיהום

דיונים תחת זיהום

“משהו מאד מסריח במפרץ חיפה”, בדברים אלו פתח יו”ר ועדת המשנה לסוגיות סביבה ותכנון במפרץ חיפה ח”כ דב חנין, בדיון שנערך בשבוע שעבר בטכניון ובו הוצגו נתונים מדאיגים, ועוד הוסיף: “אסור להשלים עם מציאות זו”.

ועדת המשנה לסוגיות סביבה ותכנון במפרץ חיפה התכנסה בשבוע שעבר בטכניון כשבאופן פרדוקסלי התקיים הדיון יום לאחר עוד אירוע ריח וחומרים מסוכנים שהורגש באזור המפרץ הכולל את קרית טבעון ומערב עמק יזרעאל. הארוע הורגש בכל אזור המפרץ כשהמוקד היה בבתי הספר בקריית חיים במהלכו דווחו עשרות תושבים על ריח חריף וצריבות בעיניים. בדיון התברר כי כמו במקרים דומים, מקור הדליפה טרם אותר וגם מהותה לא זוהתה.

דב חנין
מפרץ חיפה, מקור לזיהום אויר. צילום: Golf Bravo

בדיון הראתה הקואליציה לבריאות הציבור נתונים חמורים על זיהום הסביבה מהפעילות התעשייתית במפרץ חיפה, שאותם אספו מניירות המידע שהוגשו לוועדה על ידי המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות הסביבה. בקואליציה חזרו והדגישו את חומרת המצב כאשר הממשלה ועיריית חיפה, לא עושים את מה שמתחייב על פי החוק, בכדי למזער את הנזקים הבריאותיים הרבים שנגרמים לתושבים.

בקואליציה לבריאות הציבור מבקשים להדגיש כי במידה ומורגשים ריחות חריפים יש לדווח למוקד של המשרד להגנת הסביבה. המוקד מנהל רישום ומעקב. במקרה הצורך מזניק לשטח את הכוחות המקצועיים הרלוונטיים. כמו כן נמסר מהעמותה כי ביום רביעי 18/6/2014 מקיימת הקואליציה בשיתוף עמותת אזרחים למען הסביבה, מפגש מיוחד לתושבים הזקוקים לעצה ועזרה בטיפול במפגע סביבתי בקרבת בתיהם. אם יש לכם מטרד שמדיר את שנתכם או מפריע לנשימתכם – הגיע הזמן לפתור אותו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter