באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

זה לא כל כך נעים לראות גן משחקים סגור

זה לא כל כך נעים לראות גן משחקים סגור

בקורת גילתה כי הגן אינו בטיחותי. המועצה סימנה את הגן בסרט סימון אך ילדים עדיין משחקים בו

גן המשחקים שברחוב הורדים בקרית טבעון נסגר השבוע בשל ליקויי בטיחות, כך נודע לכתב YCOM. הגן נסגר וסומן בסרט סימון אך מספר שכנים טענו כי ראו ילדים נכנסים אל הגן בכל זאת. גני המשחקים בישוב היו במצב רע במשך שנים ותושבי טבעון עוד זוכרים כי בזמן מלחמת לבנון השניה נערכה בקורת של משרד המסחר והתעשייה ומכון התקנים אשר פסלה את כל גני המשחקים בקריה , אחת ממסקנות הבקורת אף היתה שיש לפרק את רוב המתקנים.

כזכור השקיעה המועצה במאי 2010,  63 אלף ₪ בהבאת גני המשחקים בישוב לרמת התקן והחלפת המצעים בגנים בעלות של 345 אלף ₪ וזאת במסגרת מכרז זוטא הכולל הצעות מחיר . בנוסף התקשרה המועצה במסגרת מכרז נפרד עם חברה נוספת לצורך תחזוקת הגנים וזאת בעלות של כ- 150 אלף ₪ בשנה למשך שלוש שנים כך שלא ברור מדוע קיימים ליקויי בטיחות בגן.

חבר המועצה שמוליק שמחון “אני התרעתי על הנושא הזה עוד בתקופתו של אבוהב. צריך לבדוק את כל התנהלות המועצה בנושא וגם את החברה שאיתה התקשרו. לא יכול להיות שבישוב כמו טבעון יהיו מתקני משחקים לא בטיחותיים אבל זה המצב. חלק מהמתקנים הם כל כך ישנים שנראה לי שאני שיחקתי עליהם כשהייתי ילד”

דוברת המועצה המקומית קרית טבעון, עדנה פרידמן מסרה בתגובה “נושא בטיחות התושבים והילדים הינו נר לרגלנו. המועצה מקיימת בדיקות תחזוקה קפדניות חודשיות ושנתיות אשר מטרתן לבדוק תקינות וכשירות המתקנים. במהלך הבדיקה השנתית האחרונה התגלו ליקויים. קיבלנו החלטה לסגור את הגן ולבדוק כיצד ניתן לתקנם. כרגע לא ברור מתי יפתח הגן שוב ועלות תיקון הליקויים נמצאת בבדיקה”. לגבי מניעת כניסה של ילדים אמרה פרידמן ” הוצב שילוט על כול המתקנים ואנו נעבה את ההתרעה לגבי אי השימוש בגן.

יואב עציון

צילום: שמוליק שמחון
צילום: שמוליק שמחון

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter