באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

גם דובים מתחסנים במכבי

גם דובים מתחסנים במכבי

הילדים חוששים מקבלת חיסון נגד שפעת? כדי להקל עליהם ולהפחית את הלחץ, במכבי מזמינים אותם להגיע עם הדובי מהבית ולהפוך את הביקור אצל האחות לחוויה נעימה וחיובית

לא מעט ילדים חוששים מקבלת חיסון והביקור אצל האחיות המחסנות עשוי להיות מלווה בפחדים וחרדות. בימים אלה, כאשר ילדים רבים מוזמנים לקבלת חיסון נגד נגיף השפעת, מצאו במחוז הצפון של מכבי דרך יצירתית להפוך את הליך ההתחסנות לחוויה נעימה ופחות מלחיצה: הילדים המגיעים להתחסן מתבקשים להביא לביקור גם את הדובי האהוב מהביתכדישיתחסןגם הוא.

במסגרת הביקור באחד מעשרות מתחמי החיסון הייעודים שפתחנו, הילדים  מקבלים ערכת משחק ובתוכה מזרקדמה, ובעזרת האחות מעניקים תחילה חיסון לדובי שלהםמספרת אמה גניס, מנהלת מבצע השפעת של מכבי במחוז הצפון. “הילדים לוקחים חלק פעיל בתהליך בדרך של משחק תפקידים שמעצים אותם ומעניק להם תחושת שליטה במתרחש, ובכך אנו מצליחים להפחית את החשש בעת ההגעה ובזמן הטיפול עצמו“.

מי ששמחים במיוחד מהיוזמה הם ההורים של הילדים החוששים; “הופתעתי מאוד מהחוויה הנעימהמספרת מטופלת שהגיעה ביחד עם בתה להתחסן. “במקום להתמודד עם בכי וצעקות הילדה שלי התייחסה לחיסון כאל משחק, נוצר חיבור מאוד יפה עם האחות והחיסון עבר בצורה מהירה ומוצלחת

במכבי מספרים כי ערכות המשחק מחולקות לכל מתחמי חיסוני השפעת של מכבי בצפון . “אין ספק שבאמצעות משחק, הדרכה ושיתוף פעולה, אפשר לסייע לילדים להתמודד ולהתגבר על תופעת החשש מחיסונים ובכלל מפרוצדורות רפואיות, תוך יצירת תחושת אמון כלפי הצוותים הרפואיים“. מסכמת גניס. “אנחנו קוראות לכל הילדים להגיע אלינו בהקדם כדי להתחסן נגד שפעת, חיסון שהוא חשוב מאד בכל שנה כדי לשמור על בריאותנו ובמיוחד בשנה זו על רקע מגפת הקורונה“.

צילום: דוברות מכבי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter