באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

גיוסי מרץ יוצאים לדרך, בסימן הצדעה לרשויות המובילות בגיוס

גיוסי מרץ יוצאים לדרך, בסימן הצדעה לרשויות המובילות בגיוס

במפגש עם ראשי הרשויות ציינה ראש אכ”א, האלוף ברביבאי, כי המציאות הביטחונית במזה”ת מחייבת “היערכות כוללת הנוגעת גם לגיוס ולמוכנות”

ראש אכ”א, האלוף אורנה ברביבאי, השתתפה ביום ראשון בכנס ראשי עיריות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות, זאת כהצדעה על הישגים בתחומי הגיוס לצה”ל ומיצוי כוח אדם ללוחמה ולקצונה. מלבד האלוף ברביבאי וראשי הרשויות המקומיות, השתתפו בכנס גם רח”ט תומכ”א, תא”ל גדי אגמון, קצין חינוך ראשי, תא”ל אלי שירמייסטר, מפקד מיטב, אל”ם גיל בן שאול ומפקדת מערך מג”ן (מקא”ם, גדנ”ע ונח”ל), אל”ם יעל הס.

ראש אכ”א, האלוף אורנה ברביבאי, ציינה בכנס כי ההתבוננות על נתוני הגיוס וצרכי הצבא מתחילים עוד בבתים וברשויות השלטון המקומי. “במקום בו ראשי רשויות מגלים מעורבות, שולטים בפרטים ורואים עצמם שותפים במיצוי הפוטנציאל לצד צה”ל – יש קשר ישיר להצלחה בגיוס ובשירות משמעותי”, הסבירה האלוף ברביבאי.

לטענתה, חיבור צה”ל לרשויות המקומיות הוא חשוב מאין כמוהו, וצה”ל מבצע פעולות רבות תחת במסגרת זיקתו הברורה לחברה הישראלית. “בשנים האחרונות ביקרנו בבתי הספר וביצענו דיאלוג עם מורים, התחלנו לאסוף נתונים ברזולוציות קטנות יותר ועל בסיס כך למדנו לכוון את המיקוד ברשויות”, אמרה האלוף ברביבאי.

נוסף לכך, התייחסה ראש אכ”א לחשיבות הגיוס לצה”ל על רקע המציאות הביטחונית. “כארגון האחראי על ביטחון המדינה, אתגרינו רבים ויש לנו צורך בהיערכות לחירום. אנחנו נמצאים במצב רגיש והמציאות האזורית מאוד לא ודאית בהתפתחויותיה. אנחנו במצב של הגברת סיכון, ואנו חייבים להיות מספיק מוכנים. חשיבות ההיערכות נוגעת גם בגיוס, בכשירות, בהצטיידות ובמוכנות”, הבהירה האלוף ברביבאי.

“היתרון האנושי בצה”ל הוא הקובע והמשפיע, כשצורכי צה”ל הם הדבר הראשון והבסיסי למול עיניי”, הוסיפה ראש אכ”א, שציינה בפגישה עם ראשי הרשויות כי הם “ראו במפגש הזה חשיבות רבה, ומבחינתי כל פעילות בין צבא לחברה, שתעודד גיוס משמעותי – היא מבורכת ותמשיך לפעול”.

מודיעין-מכבים-רעות ממשיכה להוביל במוטיבציה לגיוס

במהלך הכנס, הוענקו לראשי הרשויות המובילים בתחום הגיוס והמיצוי ללוחמה ולקצונה תעודות הוקרה מראש אכ”א, האלוף אורנה ברביבאי.

בראש העיריות המובילות עומדת באופן מסורתי העיר מודיעין והיישוב מכבים-רעות, הידועה כעיר שבה המוטיבציה לגיוס היא מהגבוהות בישראל. שיעור הגיוס הנוכחי בה עומד על כ-92.4%, אחוזי המיצוי ללחימה עומדים על כ-59.1% ושיעור הקצינים עומד על כ-15.6%.

בחמישייה הראשונה ממוקמות גם הערים נס-ציונה, אריאל, יהוד-נווה אפרים והוד השרון. אחריהן ברשימה, נמצאות רעננה, קריית מוצקין, יוקנעם עילית, יבנה וכפר סבא. בקרב המועצות המקומיות, המועצה המקומית המובילה בתחום הנמדד היא המועצה המקומית הר-אדר. שיעור הגיוס בה עומד על 100%, אחוזי המיצוי ללחימה עומדים על כ-79.2% ושיעור הקצינים בה הוא 13.3%. אחריה ממוקמות כוכב-יאיר צור-יגאל, כפר-תבור, בית-אריה ואורנית. המועצות המקומיות שסוגרות את רשימת עשרת המועצות המקומיות המובילות הן אפרת, רמת-ישי, אלפי-מנשה, סביון והמועצה המקומית סאג’ור, שמאוכלסת באזרחים דרוזים המצויים ומתאפיינת בנתוני גיוס גבוהים. הנתונים בסאג’ור עומדים על 97.4% מתגייסים,שיעור של 51.4% בקטגוריית המיצוי ללחימה ו-18.5% מתושביה הם קצינים.

בזירת המועצות האזוריות, המועצה האזורית המובילה היא גן-רווה במחוז המרכז. שיעור הגיוס במועצה האזורית גן-רווה עומד על 100%, שיעור המיצוי ללחימה הוא 72.7% ושיעור הקצינים עומד על כ-8.3%. אחריה בחמישייה המובילה נמצאות המועצות האזוריות עמק יזרעאל, עמק המעיינות, משגב והגליל התחתון. את רשימת עשרת המועצות האזוריות המובילות חותמות דרום-השרון, בני-שמעון, גולן, זבולון וחוף השרון. לפי נתונים נוספים, 79.5% מהבנים מראים רצון ללחימה, וכ-54% רוצים לשרת בחטיבות רגלים ברמה גבוהה.

 יקנעם על במקום ה-8 בערי ישראל  בשיעור הגיוס לשירות משמעותי בצה”ל

האלופה ברביבאי  לאלפסי: “יקנעם היא עיר אטרקטיבית. אני מאוד רוצה להקים שכונה לאנשי קבע בעיר. יקנעם קרובה לכל חלקי הארץ”

בראשית הכנס אמרה האלופה, אורנה ברביבאי לראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי שיקנעם היא עיר מתפתחת והיא מאוד רוצה להקים שכונת מגורים ביישוב שקרוב לצפון, למרכז ולדרום. ראש העיר אמר לה שזמן רב הוא פועל להנעת מהלך כזה והשניים סיכמו להיפגש בהקדם.

במהלך הדיון אמר ראש העיר סימון אלפסי שעל הצבא לשלוח את הקצינים הטובים והאיכותיים ביותר למפגשים בבתי הספר עם נוער לפני גיוס על מנת שאלו ייתנו הרצאות כיוון שדמויות איכותיות כאלו הן מודל לחיקוי. אלפסי הוסיף גם שטוב יעשו בצבא אם את המידע על סיומי קורסים והשתלבות חיילי העיר במערכים השונים יעבירו גם לראשי הרשויות ואלו יידעו להוקיר את חייליהם. לאחר הדברים חילקה האלופה ברביבאי תעודות הוקרה ליישובים המצטיינים ולאחר מכן השתתפו כולם בשרשור הגיוס שעוברים המתגייסים, שמעו הסברים על התהליך כולו, ודיברו עם המתגייסים הטריים.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“גאווה גדולה להיות חבר במועדון הרשויות שמובילות באחוזי גיוס לצה”ל, לקצונה ולשירות יתר איכותי. זכינו בהישג נפלא שהוא מקום 8 בארץ ואנו שואפים להמשיך ולהתקדם. יש ביקנעם נוער מצוין שמתגייס בהמוניו ולשירות איכותי ואני מברך אותו על כך. האלופה מאוד התלהבה מיקנעם ואנו נפעל ביחד לקדם הקמת שכונה למגורי קבע בעיר.”

צילום : רועי אדוט

 גאווה מקומית. רמת ישי במקום השביעי בארץ מבין המועצות המקומיות

ראש אכ”א אלוף אורנה ברביאי העניקה לראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר תעודת הוקרה על פועלו לעידוד הגיוס והשירות בקרב בני הישוב .

את רמת ישי יצגו בטקס ראש המועצה עופר בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך, מירי דרוקר.

הוקרת תודה זו מצטרפת לנתוני גיוס מרשימים שהוצגו לאחרונה לבן אליעזר על ידי נציגי משרד החינוך ומתייחסים למחזור גיוס 1992 ולפיהם: גיוס האיכות בקרב המתגייסים ברמת ישי מתקרב ל-90 אחוז: 89.3 בקרב נשים ו-88.2 בקרב הגברים, מכלל המתגייסים. גיוס האיכות הוא גיוס ליחידות קרביות, קצונה ועתודה.

עוד עולה מהנתונים שהוצגו כי נתוני הגיוס לצה”ל ברמת ישי גבוהים בהרבה מהממוצע הארצי.

ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר: “הענקת תעודת ההוקרה לרמת ישי בגין נתוני הגיוס, הן מבחינת שיעור המתגייסים והן מבחינת גיוס האיכות הן הוכחה נוספת לאיכות הנוער שגדל ומתחנך ברמת ישי. כאן המקום להודות לעוסקים במלאכה מירי דרוקר מנהלת מחלקת החינוך, אלון שנירר מנהל המתנ”ס, שנית עטיה דדון מרכזת הנוער, ולנוער המדהים שלנו ביישוב אנו נמשיך לפעול לעידוד הגיוס ושירות צבאי משמעותי בקרב בני הנוער בישוב”.

צילום: נועם רגב

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter