באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בשבילנו – בית וקהילה לגיל המבוגר

בשבילנו – בית וקהילה לגיל המבוגר

הושלם שלב א’ בהקמת הבתים הסיעודיים בדפנה ולהבות הבשן, עם השלמת שלב ב’ ייחנכו שני בתים סיעודיים חדשים ומתקדמים מתוך שלושה המוקמים בקיבוצים בגליל העליון בהשקעה של כ-30 מיליון שקלים

בשבילנו – בית וקהילה לגיל המבוגר מבית ‘החברה לפיתוח הגליל’ ו’עמל ומעבר’, הודיעה על השלמת שלב א’ בעבודות ההקמה של הבתים הסיעודיים בדפנה ולהבות הבשן.
בתהליך מהיר של כ-10 חודשים, הוקמו שני אגפים חדשים בקיבוצים דפנה ולהבות הבשן ובזה הושלם שלב א’ של הפרויקט. בשבוע שעבר עברו דיירי הבתים הסיעודיים מהמבנה הישן למבנה החדש וכבר החלו עבודות שיפוץ ושדרוג נרחבות באגפים הסיעודיים הישנים, להתאמתם לסטנדרט החדש. עם סיום עבודות אלו יחוברו האגפים וייחנכו הבתים הסיעודיים בדפנה ולהבות הבשן.

העלות הכוללת של הפרויקט להקמת 3 בתים סיעודיים הינה  כ-30 מיליון שקלים, כאשר כל בית סיעודי יתפרש על שטח של 1,200 מ”ר ועתיד להציע 36 מיטות. במהלך שנת 2018 יושלם הפרויקט עם פתיחת הבית הסיעודי השלישי בקיבוץ כפר הנשיא.
הפרויקט צמח כמענה לרפורמה החדשה של משרד הבריאות בתחום הסיעוד ומהתקינה הנוקשה שעלול היה, כי תוביל  לסגירת הבתים הסיעודיים בקיבוצים ותאלץ את זקני האזור לעבור לבתים סיעודיים מרוחקים מסביבתם הטבעית וממשפחתם.

נמרוד דורון-קינסברון מקיבוץ שניר, מנכ”ל חברת ‘בשבילנו’ אמר: “אנו שמחים לראות איך החלום הופך למציאות, עם אכלוס האגפים החדשים והמתקדמים שהקמנו ומייחלים לרגע שיושלמו כלל העבודות לשדרוג המבנים הישנים ויפתחו הבתים הסיעודיים החדישים במלואם”.
ב’חברה לפיתוח הגליל’ מציינים, כי המתווה החדש  יכלול העסקת צוות מקצועי של למעלה מ-25 עובדים בכל בית סיעודי שיורכב מרופא צמוד, אחיות, מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסט, רוקח, תזונאית, עובדים סוציאליים, 12 מטפלות ואנשי מנהלה ומקצוע נוספים. כמו כן בבתים הסיעודיים החדשים יהיו עד שתי מיטת בכל חדר.

המנכ”ל דורון-קינסברון מוסיף, כי זו רק תחילת המהפכה: “חשוב לזכור שחלק גדול מהזקנים הסיעודיים מעדיפים בכלל להישאר בביתם והכוונה שלנו היא לדאוג גם להם. בקרוב נפתח מערך שלם של שירותים שיינתנו לאדם הזקן לפי צרכיו בביתו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter