באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בשבחי הרפואה

בשבחי הרפואה

מצבו של בן 14 שטבע בבריכה בקיבוץ עמיעד משתפר והוא ישוחרר בקרוב ממחלקת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו
משתפר מצבו של בן 14 שטבע בסוף השבוע האחרון בבריכת השחייה בקיבוץ עמיעד והובהל לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת, במצב קריטי, כשהוא מורדם ומונשם. הנער עדיין מטופל במחלקת טיפול נמרץ ילדים באמצעות תמיכה נשימתית. לאור השיפור הניכר במצבו, צופים הרופאים שישוחרר לביתו בשבוע הקרוב בלא נזקים בלתי הפיכים.
ד”ר מוטי עיני, רופא בכיר במחלקת טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי זיו אומר, כי כ-36 שעות לאחר הגעתו כשהוא מורדם ומונשם הוחלט לגמול אותו מתרופות ההרדמה ואמצעי ההנשמה “לשמחתנו הילד החל מיד לנשום באופן עצמאי. עוררנו אותו לאט וכשהתעורר, נמצא מדבר לעניין וזוכר את אירוע הטביעה, כך שבתוספת לתמונת ה-CT  ראש שערכנו נוכחנו שאין עדות לכל נזק מוחי”.
הנער, מישוב בגליל העליון, בילה בבריכת השחייה בקיבוץ עמיעד עם חבריו, כשלפתע איבד הכרה והתעלף בתוך המים במהלך צלילה. כתוצאה מכך, שאף הנער נוזלים לריאות, מערכות גופו קרסו והוא איבד את הדופק וחדל לנשום. לאחר מאמצי החייאה שנמשכו כ-7 דקות חזר הדופק של הנער והוא הובא בניידת טיפול נמרץ לחדר המיון במרכז הרפואי זיו. שלוש עובדות עבדו לטובת הנער שטבע באותה השעה- האחת שהמציל בבריכה היה ערני, משה אותו מהמים והחל מיד בפעולות החייאה ראשוניות, השנייה- שבמקרה נמצאה בבריכת השחייה באותה שעה אחות מוסמכת מהמרכז הרפואי זיו, תושבת קיבוץ עמיעד והשלישית- שבאותה שעה נערכה התרמת דם בקיבוץ וניידת של מד”א הגיעה לבריכת השחייה תוך דקות ספורות.
ד”ר אשקאר איהאב, מומחה פנימאי במרכז הרפואי זיו שטיפל בנער בחדר ההלם מיד עם הגיעו לחדר המיון אומר, כי המטופל הגיע במצב קריטי, לא יציב, מורדם ומונשם עם ראות מלאות במים ורווי חמצן מאוד נמוך בדם. “היה מאוד קשה להנשים אותו וחלפו שעתיים בטרם מצבו הוגדר מיוצב. ניקזנו את הנוזלים והענקנו לו טיפול תרופתי. מכונת ההנשמה התמלאה כל הזמן במים שיצאו מריאותיו. לאחר שמצבו התייצב ורוויי החמצן בדמו הגיע לרמה סבירה, הועבר הנער למחלקת טיפול נמרץ כשהוא עדיין מונשם ומורדם”. מוסיף ד”ר איהאב ומציין, כי לשמחתו הרבה התבשר שהנער התעורר לאחר כיממה וחצי והוא אף ביקר אותו ודרש בשלומו במחלקת טיפול נמרץ ילדים.
מוסיף ד”ר מוטי עיני: “הנער התאושש, אך עדיין סובל ממחלה ריאתית והוא עדיין זקוק להנשמה לא חודרנית, אך מהבחינה הנוירולוגית אנו שמחים להיווכח שהוא חזר לעצמו לחלוטין. בעוד ימים ספורים ריאותיו יחלימו והוא לא יזדקק יותר לתמיכה נשימתית ולפיזיותרפיה נשימתית, אותן הוא מקבל כעת במחלקת טיפול נמרץ. הוא יהיה בסדר וזה נהדר. הוא נער נפלא ואנו מאחלים לו הרבה בריאות”.
יש לציין, כי מחלקת טיפול נמרץ ילדים בזיו התמודדה לא מזמן עם מקרה דומה של פעוטה בת 3 שטבעה בירדן בהתהפכות הג’יפ המשפחתי ושהתה בטיפול נמרץ כשהיא מונשמת ומורדמת מעל יומיים, בהם התמודד הצוות הרפואי עם בצקות בריאות ומחלה ריאתית, גם היא התאוששה לחלוטין לאחר הטיפול המסור.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter