באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בקורת התקשורת: אפליית מחירים למועמדים בבחירות

בקורת התקשורת: אפליית מחירים למועמדים בבחירות

המועמדים לבחירות ברשויות המקומיות זועמים על בעלי העיתונים באזור אשר דורשים מהם מחירים  הגבוהים בכ- 100% מהמחירים הנדרשים מבעלי עסקים. יועץ פרסום בכיר “במחירים האלה עדיף קמפיין באינטרנט”

עיתוני האזור מפלים את המועמדים לרשויות המקומיות במחירי הפרסום ודורשים מהם מחיר הגבוה עד פי 2 מהמחירים אותם נדרשים לשלם בעלי העסקים. חלקם אף הגדילו לעשות ופרסמו מחירון מיוחד למועמדים. רוב המועמדים מאוד לא אוהבים את התנהלות זו של מערכות העיתונים אך ממלאים פיהם מים מחשש שיבולע להם. בהקשר זה ראוי גם לציין כי הממונה על ההגבלים העסקיים הודיע כבר בשנת 2001 לחברות הכבלים והלווין כי אפלית מחירים בין לקוחות חדשים לותיקים מהווה הפרה של חוק ההגבלים העסקיים. מדובר אמנם במקרה שונה ולא ניתן בהכרח לגזור דין אחד לשני המקרים אך אנו בספק אם מי מהמתמודדים יגיש תלונה רשמית.

אפליית מחירים
אילוסטרציה. צילום: KF

יועץ פרסום בכיר מהאזור סיפר השבוע כי ” דיברתי עם אחד מבעלי העיתונים באזור והשגתי עבור לקוח שלי עמוד במחיר של 600 ₪ אך כשבעל העיתון שמע מי הלקוח הוא רתח ואמר לי שהלקוח הזה משלם 1,200 ₪”. יועץ הפרסום הוסיף ואמר ” במחירים האלה אני ממליץ ללקוחות שלי לא לפרסם בעיתונות המקומית ולהסתפק בקמפיין ברשתות החברתיות ובאתרים המקומיים מכיוון שפר שקל הם יקבלו הרבה יותר”

המתמודדים לרשויות השונות אשר הסכימו להגיב בשמם, הגיבו לאקונית. שמוליק שמחון המתמודד בקרית טבעון אמר ” אני לא אוהב את זה וחושב שזה לא בסדר אבל אין לי ברירה אז אני משלם”

יעקב זוהר המתמודד ברמת ישי ” זו הסיבה שאני כמעט ולא מפרסם בעיתונות. יש לי את האנשים שלי ששמים שלטים בבתים וזה לדעתי יותר אפקטיבי”

אבי בן יוסף אשר בדומה לשמוליק שמחון מתמודד בטבעון אמר השבוע ” ברגע שהתברר לי שחלק ממערכות העתונים העלו מחירים, החלטתי להמתין עם נושא הפרסום בהם ולבחון אפשרויות נוספות שקשורות לפרסום. לא נשכח שרוב הכספים הללו בסופו של דבר יוצאים מכיס ציבורי, כיסינו המרוקנים בלאו הכי, ומאחר שבתפיסת חיי הציבורית, כסף ציבורי הוא קודש הקודשים מבחינתי, אני מכיל על עצמי סייגים חמורים יותר בנושא הזה, ככל שהדברים נוגעים לי ישירות. אני מתפלא על כל אבירי הביקורת כנגד שימוש לא נאות בכספי הציבור, אבל כשהדברים נוגעים להם הם מושכים בכתפיהם בעניין הזה, אבל כועס יותר על אלה שמבקשים לנצל את התקופה הזו (ומדובר בחלק מבעלי הבית של המקומונים שלנו) בכדי להגדיל במודע את הכנסותיהם מן הקופה הציבורית, בה בשעה שהם גם אלה שממהרים להצטרף לכל גינוי שמתקיים כנגד שימוש לא נאות בכספי ציבור. מבחינתי הם חוטאים וגורמים גם לאחרים לחטוא. אכן אפשר תמיד להכניס את כל הכתוב לעיל תחת הכותרת “מחיר הדמוקרטיה” אבל אם זה המחיר שלה, אני באוופן אישי לא רוצה להיות שותף למחיר הזה, גם אם מישהו יגיד לי שזה עלול לעלות לי בהפסד בבחירות”.

מועמד נוסף שביקש להשאר בעילום שם, היה בוטה הרבה יותר ” אני חושב שזו התנהלות שערורייתית. בעלי העיתונים יודעים שלא נתלונן כי יום אחרי שתוגש התלונה, המועמד שיגיש אותה יותקף בכל העיתונים ולמעשה יאבד סיכוי לנצח. הם מחזיקים אותנו בביצים והם יודעים זאת”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter