באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בעמק יזרעאל ממשיכים לצבוע את מערכת החינוך בירוק

בעמק יזרעאל ממשיכים לצבוע את מערכת החינוך בירוק

שישה גנים נוספים ברחבי העמק הוסמכו כגנים ירוקים

מטרת הגנים הירוקים לחנך כבר מגיל צעיר לקידום התמודדות עם משבר האקלים, צרכנות נבונה, שמירה על שטחים פתוחים לטובת הקהילה, צמצום צריכת חשמל, מים ונייר, התקנה של קומפוסטרים (מַדְשֵׁנים), קידום גינות ירוקות והכשרת גננות בתחומי הסביבה והקיימות.

מזל טוב לשישה גנים ירוקים חדשים במועצה האזורית עמק יזרעאל! בטקס חגיגי של מחוז צפון במשרד החינוך שנערך ב-ZOOM, הוסמכו הגנים כגנים ירוקים; גן ניצן ממושב מרחביה בהובלת חגית סבג, גן חרוב מתמרת בהובלת יעל להב, גן דרור מרמת דוד בהובלת גליה שלום, גן רקפת מגזית בהובלת אילת דהן, גן חורש מהסוללים בהובלת עדי שטרק וגן חרצית מקיבוץ מרחביה בהובלת שלומית שטופלמן.

גן ירוק במהותו מקדם אורח חיים פעיל ובריא, חינוך לקיימות ושמירה על הטבע, מעודד סקרנות ומשתף את הקהילה בתהליכים סביבתיים.

במסגרת התכנית, מקדמים הגנים אורח חיים מקיים: מתחברים לסביבה, מצמצמים צריכת חשמל, מים, נייר ורכישות שונות, מקדמים הקמת גינות, שימוש בקומפוסטרים ומובילים פרויקט סביבתי קהילתי.

בימים אלה של תמורות ואתגרים, של נגיף הקורונה מצד אחד ומשבר האקלים מצד שני, אנחנו גאות לקדם את החינוך הסביבתי בעמק ולהנחיל לילדים ערכים של אחריות ומחויבות כלפי סביבת החיים של כולנו“, מספרות דפנה לבנה, לילה אלעד ותמר אודם, רכזות החינוך הסביבתי במועצה האזורית עמק יזרעאל, “אנחנו במועצה, מברכים את הגננות וצוותי החינוך ומודים להם על הובלת מהלכים ירוקים למען עתיד טוב יותר.”

אייל בצר, ראש המועצה: “חינוך לשמירה על הסביבה כבר מגיל צעיר, הוא מטרה אותה הציבה לעצמה המועצה. תודות לליווי ולהדרכה המקצועית והנפלאה של רכזות החינוך הסביבתי של המועצה ושל ענת קדם, המפקחת המסורה שלנו, יותר ויותר גנים במועצה מוסמכים לירוקים.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter