באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בניין מועצת עמק יזרעאל הואר בסגול לציון לילה סגול

בניין מועצת עמק יזרעאל הואר בסגול לציון לילה סגול

יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מגבלות

ב-3 בדצמבר הואר בסגול בית המועצה האזורית עמק יזרעאל כחלק מהפרויקט הארצילילה סגולשמטרתו העלאת מודעות לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

מידי שנה מציינים ברחבי העולם את יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מגבלות, בתאריך זה. השנה, חברו מפעל הפיס והשלטון המקומי עם אתרשוויםוהאירו את בנייני העיריות  מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום בסגול כדי לומר ל-1.5 מיליון אנשים בישראל החיים עם מוגבלות ולבני משפחותיהם: אנחנו אתכם!

בניין המועצה הואר כאות לסולידריות ולהעלאת המודעות לנושא. כחלק מכך, הנושא עומד בראש סדר היום הציבורי של המועצה. בשנה האחרונה הוקם ההמרכז היזרעאלי למשפחות מיוחדותשל אגף קהילה ורווחה במועצה, בראשותה של עוס ליאת בן משה. הקמת המרכז היזרעאלי מלווה בפיילוט של  משרד הרווחה וארגון הגוינט.

במהלך שנה זו, המרכז היזרעאלי פעל רבות במטרה ללכד את המשפחות המיוחדות היזרעאליות ולייצר קהילה חזקה הפועלת למען מטרות משותפות, על מנת לחזק את תחושת השייכות והסולידריות בין כלל המשפחות. בסגר הקורונה הראשון, המשפחות קיבלו ערכות הפעלה ומשחקי קופסא להפגה ורכב השמחהשל המועצה עבר בבתי המשפחות ברחבי העמק.

בחודש האחרון, יצא סיור מונגש עבור המשפחות בקפסולות לשמורת עין אפק ובחנוכה עתיד להתקיים הפנינג משפחות של המרכז היזרעאלי.

בשנה זו הוקמה קבוצה להנהגה הורית, שבימים אלו באמצע תהליך הכשרה לקראת עבודה משותפת עם המרכז במטרה לפתח שירותים ומענים העולים כצורך ממשפחות המרכז היזרעאלי.

כמו כן, פועל המרכז להנגשת זכויות המשפחות המותאמים לתקופת הקורונה המאתגרת.

לי יהב, ממ מנהלת אגף קהילה ורווחה: “בימים אלו אנו מרחיבים את שירותינו עבור בעלי מוגבלויות ומקימים מחלקת מנהל מוגבלויות באגף קהילה ורווחה. אנו ערים לצורך ולמשמעות מרחיקת הלכת בבניית תכנית טיפול מותאמת לכל ילד או אדם עם מוגבלות בצמתי חיים מרכזיים וזאת לצד פיתוח מסגרות פנאי, תעסוקה ודיור בקהילה. כבר בתחילת השנה הורחבה פעילות מועדוניתעלי כותרתהמהווה מסגרת פנאי חברתית וכעת ניתן מענה כבר מגיל 5 ועד לגיל 21. בסיוע של משרד הרווחה, ניתן לראשונה אישור להפעלת מועדונית שקד כמסגרת פנאי גם בעבור בוגרים מעל גיל 21.

צעד זה מהווה בשורה מרגשת בעבור צעירים הזקוקים לקבוצת שווים ולמענה חברתי בשעות אחר הצהריים.” אייל בצר, ראש המועצה: “אנו רואים חשיבות ערכית רמת מעלה בפיתוח תשתית של מגוון שירותים מותאמים הן לאדם עם המוגבלות והן למשפחתו, זאת על מנת שיוכלו לצרוך מגוון מענים המותאמים להם ברחבי המועצה.”

צילום: דוברות עמק יזרעאל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter