באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

במד”א ערוכים לקבל את השנה החדשה

במד”א ערוכים לקבל את השנה החדשה

מידי שנה אנשים רבים נזקקים לשירותי מד”א במהלך החגים. צוותי מד”א המתוגברים ערוכים בכוננות לקראת חגי תשרי. מנכ”ל מד”א: קורא לציבור להקפיד על המלצות הבטיחות”

במגן דוד אדום הושלמה ההערכות לקראת ראש השנה וצוותי החירום של מד”א ערוכים לטפל בשלל מקרים העלולים להתרחש במהלך החג. בתחנות מד”א יתוגברו המשמרות בחובשים ופאראמדיקים מתנדבים במהלך ימי החג וסוף השבוע. אלפי החובשים והפאראמדיקים של מד”א ישהו בכוננות ויהיו ערוכים לתת מענה רפואי לכל תרחיש שעלול להתרחש. אלפי כונני מד”א עם ציוד רפואי מתקדם מהם מאות הרכובים על אופנועים ועם אמבולנסים בכוננות בשכונות המגורים, יאבטחו גם בבתי הכנסת ויוזנקו במידת הצורך. גם מסוקי מד”א עומדים בכוננות.

חשוב לזכור כי עצם השהות של הילדים בבית ואווירת החופש עלולה להוביל לפגיעות ולתאונות בבית כתוצאה של חוסר תשומת לב. לקראת ראש השנה במד”א מבקשים מהציבור להיזהר מאסונות ופגיעות הקשורות לחג: יש להקפיד על מבוגר אחראי בבריכות ביתיות, יש להישמר מסכנה של נפילה מגובה, אסור להשאיר ילדים ברכב ללא השגחה, יש להקפיד להוציא את ילדים מהרכב (כשחוזרים מארוחות החג או טיול והילדים נרדמים באוטו), להרחיק מיחמים במטבח ופלטות שבת חמות שעליהם סירים ונוזלים רותחים מילדים, חשוב לתת תשומת לב לילדים שמתארחים בסביבה לא מוכרת (אצל משפחות / חברים וכו’), לדוגמא במקום שבו קיים חלון ללא סורגים או ברחובות לא מוכרים. כמו כן ממליצים במד”א שלא לאפשר לילדים מתחת לגיל חמש לאכול דגים.

במד”א מזהירים גם מסכנה נוספת המוכרת לכולנו: כבישי ישראל עמוסים במשפחות שנוסעות לארוחות החג ובחזרה בשעות הלילה ובמוצאי החג. לצערנו מידי חג אנו נתקלים בתאונות הנגרמות מנהיגה תחת השפעת אלכוהול ועייפות – יש להקפיד על מנוחה מספקת ועל נהג תורן שלא שותה בארוחת החג.

במד”א מבקשים מהציבור לבוא ולתרום דם עקב מחסור שנוצר ובמיוחד מבוקשים בעלי סוגי הדם הנדירים, מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד”א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן לקבל בטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) ובטלפון 1-800-400-101 (מענה אלקטרוני).

בנוסף ניתן לקבל מידע באתר מד”א באינטרנט בכתובת http://www.mdais.org/dam, בדף הפייסבוק הרשמי של מד”אhttp://www.facebook.com/mdaisrael ובאפליקציה של מד”א בסמארטפון.

מנכ”ל מד”א, אלי בין: “בפרוס השנה החדשה ובכדי להבטיח שהחג יעבור בבטחה אני קורא לציבור להקפיד על המלצות הבטיחות ולתת יתר תשומת לב על מנת להימנע מתאונות ביתיות הנגרמות במהלך חופשת הילדים ואווירת המנוחה של ההורים. אני קורא לציבור הנהגים להקפיד לא לנהוג לאחר ארוחות כבדות ותחת השפעת אלכוהול. בשם מגן דוד אדום, אני מאחל לכל עם ישראל שנה טובה, שנה של בריאות מצוינת ושל הגשמה עצמית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter