באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

‘בכיתי כי חיכיתי’ – סיגל לבסקי בוגרת מכללת אורנים כתבה ספר על לידה שקטה.

‘בכיתי כי חיכיתי’ – סיגל לבסקי בוגרת מכללת אורנים כתבה ספר על לידה שקטה.

 סיגל לבסקי, מתמחה בסיוע למשפחות שעברו ‘לידה שקטה’, לאחר שחוותה לידה כזאת בעצמה.

סיגל לבסקי-בכיתי כי חיכיתיהמשמעות של לידה שקטה היא הולדת תינוק ללא רוח חיים, בין אם מת בעודו ברחם, במהלך הלידה או סמוך ללידתו. חוויה כאובה זו אינה מדוברת דיה ויתכן שהאלם סביבה קשור למבוכה ולקושי בתפישת “לידה שקטה” כחוויה טראומטית וכאבל הבא בעקבותיה. בעקבות “לידה שקטה” שחוותה סיגל לבסקי לפני שנים נולד הספר “בכיתי כי חיכיתי”.

לבסקי, חברת קיבוץ רמת השופט, החליטה להתמסר לנושא זה, שלא מרבים לדבר עליו. בעקבות התהליך האישי שעברה החליטה לעזור לכל אותן נשים ובעליהן שעברו חוויה כאובה כזו. היא מטפלת, מלווה ותומכת באישה בבעל ובילדים, מתוך שילוב של היכרות אישית וידע מקצועי.

 

את הידע המקצועי רכשה סיגל מלימודי התוכנית לפסיכותרפיה רב מימדית במכללת אורנים .

על הספר:

ללבסקי יש היום ארבעה ילדים: 3 בנים שאחריהם היתה הלידה השקטה ואחריה נולדה בת מקסימה. הספר מסופר מנקודת מבטו של הילד ה’גדול’ במשפחה. המצפה לאח החדש, רואה את הצער של הוריו, את חוסר ההבנה של האח הקטן ופוחד להביע את תסכולו.
הסיפור הקטן והמרגש הזה נועד לעזור לילדים צעירים להבין את תופעת הלידה השקטה, או אובדן הריון במשפחה, לפרוט אותה לפרטים שהם יכולים להכיל, ולהתמודד עם רגשותיהם, עם הבלבול ועם הכאב. “בכיתי כי חיכיתי” נוגע בעצב שהילדים מרגישים עקב הריק שנוצר במרקם המשפחתי, הספר מציע אפשרות לגעת בכאב המשפחה, לחוות אותו בצורה מובנית ברורה ומתוך הזדהות.
 הספר מיועד להורים ולאנשי מקצוע, ומספק הזדמנות לשוחח עם הילדים על האובדן ולנהל סביב האירוע תקשורת פתוחה החיונית לריפוי.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter