באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקור שר הכלכלה ביקנעם

ביקור שר הכלכלה ביקנעם

שר הכלכלה והתעשייה בביקור ביקנעם: “יקנעם היא העיר שאנו רוצים לראות כמודל. נמתג אותה כבירה בינלאומית של Medical Devices”

השר אלי כהן: רה”ע הפך בזכות חזונו את העיר למרכזית וחזקה, ולגאווה לאומית.

שר הכלכלה והתעשייה ח”כ אלי כהן, מלווה במשנה למנכ”ל משרדו, נעמה קאופמן, במנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה  והכלכלה, נחום איצקוביץ’, במנהל אזורי פיתוח במשרד הכלכלה, יגאל צרפתי, במנהל המחוז, ובצוות משרדו הבכיר הגיע לביקור וסיור ביקנעם ובפארק ההיי טק היישובי.

בראשית הביקור נתן ראש העיר, סימון אלפסי סקירה לאורחים על היישוב, פארקי ההייטק, פארק ‘מבוא כרמל’, מערכת החינוך, ועל היחידה לפיתוח כלכלי שהרשות הקימה, וציין שהוא תמיד חושב לטווח הארוך.  רה”ע ביקש מהשר לסייע באכלוס פארק ההיי טק, לשלוח לכאן חברות מובילות, ולשמור על יקנעם כעיר עם  עדיפות לאומית א’ בתעשייה. רה”ע ביקש גם לקיים בעיר כנס מעסיקים. בנוסף לאלו ביקש רה”ע להכריז על יקנעם כ Medical Devices , וזאת בשל הימצאותן של כ- 50 חברות רפואיות בפארק ההיי טק, ומוסדות להשכלה גבוהה בקרבת העיר.  השר, אלי כהן פתח את דבריו ואמר שהוא מאוד שמח להיות ביקנעם, והוסיף שמחמם את הלב לראות את הדברים פה. השר ציין שיקנעם תמשיך להיות במעמד של עדיפות לאומית א’ בתעשייה, והוסיף שמשרדו העמיק את ההעדפות לחברות שנמצאות באזור פיתוח א’. בהקשר לבקשתו של רה”ע בעניין מיתוג העיר אמר השר שיש למתג אותה, גם אם צריך בהחלטת ממשלה, כ  Medical Devices, והוסיף שהדבר חשוב מול העולם. השר ציין שיוכן סרטון שישמש מול הנציגויות הבינלאומיות. בהקשר לכנס המעסיקים, נאמר שכנס כזה יקודם בשיתוף עם מנהל המחוז.

בתום ישיבת העבודה נערך לשר סיור בעיר ובשכונות השונות, ולאחר מכן הוא ביקר בחברת “אוסם” שבפארק התעשייה, ועמד מקרוב על ייצור קווי העוגות והקרקרים, ושמע על פעילות החברה מהמנהל ארז אינגבר. לאחר מכן ביקר השר בחברת “מיקרו פוינט”, וקיבל סקירה על הפעילות מהמנכ”ל אבי מגן. במהלך הפגישה הופתעו בעלי החברה לשמוע  שהרשות להשקעות העניקה לחברה מענק של 4 מיליון ₪ לפיתוח והתרחבות מאחר והחברה יושבת ביקנעם. לאחר מכן ביקרו כולם בחברת “ביוסנס וובסטר” וקיבלו סקירה על החברה מסמנכ”לית הכספים, אתי גודלניק שדיברה על פעילות החברה ועל הקשר עם יקנעם.

במהלך הביקור סיפר מנהל הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה, נחום איצקוביץ שהוא היה לאחרונה במדינות הבלקן במסגרת כנס של ה- OECD,  והדוגמא של יקנעם כעיר מוצלחת בלטה בכנס, והוכח שמנהיגות מקומית היא שעושה את ההבדל.

שר הכלכלה והתעשייה, ח”כ אלי כהן:

“משרד הכלכלה רואה חשיבות רבה בקידום התעשייה והתעסוקה בישראל במיוחד באזורי הפריפריה. אנו פועלים ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה, וקידום התעשייה והכלכלה הדרומית. אנו בוחנים הקמת אזורי תעשייה נוספים במודל זה, בהתאם לביקושי התעשייה, באזורים שונים בארץ”.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחנו מאוד לארח את השר ואת צוותו. השר אלי כהן הוא שר מצוין שמבין את החשיבות של הדאגה לפריפריה, ובזכותו מה שקורה ביקנעם יכול לקרות בכל עיר. מדינת ישראל התברכה בשר שמבין עניין ושההחלטות שלו ראויות לשבח. אני מודה לשר  על ביקורו ועל כל תמיכתו וסיועו. אנחנו נזמין את כבוד השר לחנוך את המפעל הראשון של חברת ‘יוניפארם’ בפארק התעשייה מבוא כרמל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter