באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

ביקור סטודנטים מהחוג למדעי המדינה

ביקור סטודנטים מהחוג למדעי המדינה

סטודנטים מהחוג למדעי המדינה באוניברסיטה העברית הגיעו ליקנעם ללמוד על איך מפתחים עיר תוך שמירה על הטבע

הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה חזרו ואיתם חזרה ההתעניינות הרבה של סטודנטים בחוגים השונים במוסדות להשכלה גבוהה ללמוד על יקנעם, ועל העשייה היישובית הרבה שנעשית בעיר. כפועל יוצא מכך הגיעו סטודנטים לתואר ראשון מהחוג למדעי המדינה באוניברסיטת ירושלים לביקור בעירייה במטרה ללמוד על יקנעם ועל איך מפתחים עיר לצד שמירה על הטבע, ונפגשו עם ראש העיר, סימון אלפסי, ועם מהנדס העירייה, אדריכל דני גולדברג.

רה”ע נתן לסטודנטים סקירה על העיר ואמר שמדובר “ביישוב שעבר שינוי גדול. יישוב עם היסטוריה מפוארת שהחל את דרכו כעיירת פיתוח ונחשב כיום לאחד היישובים המובילים והאטרקטיביים ביותר”. רה”ע אמר שהאני מאמין שלו הוא גיבוש תכנית אסטרטגית עם חשיבה לטווח הארוך, ותמיד להעז. רה”ע סיפר שהעירייה מובילה מערכת חינוך יישובית מצטיינת, דאגה לפארק היי טק מוביל בקנה מידה עולמי ולמקורות תעסוקה לתושבי העיר והאזור, לאיכות חיים גבוהה ולשמירה על הטבע והסביבה, והדגיש בגאווה שברחבי העיר כאלף דונמים של פארקים.

בהקשר למהלכים להרחבת העיר אמר רה”ע שהאדמות שמחזיקה המועצה האזורית מגידו הן אדמות מדינה שניתנו למועצה למשמורת. רה”ע אמר שבעוד ששטח המועצה שיש בה כ:11-12 אלף תושבים הוא כ- 180 אלף דונם, שטחה של יקנעם עם כ- 26 אלף תושבים הוא כ- 8500 דונם בלבד, והוסיף שבמועצות האזוריות רוצים שבערים הצמודות להן ייבנו גורדי שחקים בעוד שהם יקימו בתים פרטיים על שטחים רחבים. ראש העיר ציין בדבריו שזה לא תפקידה של הרשות להילחם כל פעם על עוד פיסת שטח, ושעל המדינה לקבוע כללים ברורים בעניין הזה, והדגיש שהוא מחויב לעיר ולתושביה, ושהדור שגדל כאן ורוצה להמשיך ולהתגורר בעיר שהוא כל כך אוהב יוכל לעשות זאת. בתום דבריו של ראש העיר שמעו הסטודנטים ממהנדס העיריה, אדריכל דני גולדברג על המרחב הביוספרי ועל תרומתה הרבה של יקנעם למרחב.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“שמחנו לשוב ולארח סטודנטים וסטודנטיות שבאו ללמוד על העיר ועל האזור. הסטודנטים הללו מצטרפים לרשימה ארוכה של משלחות סטודנטים לתארים מתקדמים שבחרו להגיע ליקנעם וללמוד על היישוב ועל איך בונים ומפתחים עיר ושומרים על הטבע. עניין אותם מאוד השילוב של עיר אטרקטיבית לצד היותה ירוקה מובילה ובעלת צביון כפרי. הסטודנטים שמגיעים לכאן שומעים על העיר ומברכים על העשייה הרבה, ורבים מהם לאחר ביקורם כאן הופכים להיות שגרירים של העיר”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter