באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בחירות לכנסת ה- 24

יקנעם: מערכת הבחירות לכנסת ה- 24 עברה בצורה מופתית. דפוסי ההצבעה בעיר מעידים על רב גוניות בדעות.

רה”ע, סימון אלפסי: כולי תקווה שהפעם תקום ממשלה יציבה

בבחירות שהתקיימו השבוע (יום שלישי) לכנסת ה- 24, הצביעו ביקנעם 12,396 בעלי ובעלות זכות בחירה שהם כ- 70% מבעלי זכות הבחירה בעיר שמספרם הכללי עומד על 18,454.

מנתוני ספירת הקולות (הלא סופיים) עולה שמפלגת “הליכוד” בהנהגת בנימין נתניהו קיבלה את הכי הרבה קולות בעיר. אחוז קולות הרשימה מסך הקולות הכשרים עומד על כ- 33%. מפלגת “יש עתיד” קבילה כ- 18% מסך הקולות הכשרים. מפלגת “ישראל ביתנו” קיבלה קצת יותר מ- 10%. “תקווה חדשה” בהנהגת גדעון סער קיבלה כ- 7.5%, מפלגת “ימינה” בראשות נפתלי בנט  מעל 7%, וכך גם “כחול לבן” בראשות בני גנץ. מפלגת “העבודה” בראשות מרב מיכאלי הגיעה להישג משמעותי של כ- 5.5% מסך הקולות הכשרים כאשר אלו מהווים בשקלול כולל 6-7 מנדטים. מפלגת העבודה קיבלה ביקנעם 642 קולות (נתון לא סופי). נתוני  ההצבעה למפלגת העבודה בעיר דומים מאוד לממוצע הארצי. מפלגת “ש”ס” קיבלה כ-4% מסך הקולות הכשרים, ו”הציונות הדתית” קיבלה כ- 3%. מפלגת “מרץ” קיבלה כ- 2.5%. “יהדות התורה” קיבלה למעלה מחצי אחוז.

נתוני ההצבעה ביקנעם מעידים על רב גוניות, מגוון רחב של דעות בקרב תושבי העיר ופלורליזם אמיתי.

תוצאות הבחירות הארציות לא הביאו לבלוק חוסם למי מהצדדים, והמנהיגים יצטרכו לשבת ולמצוא את הנוסחה להקמת ממשלה יציבה, ולעשות הכל על מנת למנוע תסריט בלהות של בחירות חמישיות.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם יצאה לבחור ואני מברך על כך שהתושבים מימשו את זכותם וחובתם הדמוקרטית להצביע ולהשפיע. אני מאוד שמח ברמה האישית על ההישג הנפלא של מפלגת העבודה. הישג מדהים שלפני פחות מ-3 חודשים היה נראה בלתי הגיוני בכל קנה מידה. כולי תקווה על אף העובדה שמסתמן תיקו חזק שתקום ממשלה יציבה שתשרת את העם כי בדיוק לכך אנו זקוקים, ובטח ובטח לא למערכת בחירות נוספת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter