באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בהוקרה והצדעה

בהוקרה והצדעה

יקנעם ציינה 30 שנה ל’מבצע שלמה’ בהשתתפות בני הקהילה ותושבי העיר.

העירייה סיימה להקים חדר הנצחה לנספי סודן

באירוע יישובי ססגוני, ובהשתתפות בנות ובני הקהילה, תושבות ותושבים, ואורחים ציינה יקנעם 30 שנה ל’מבצע שלמה’.

באי האירוע שהתקיים בתיאטרון יקנעם צפו בלובי התיאטרון בתערוכת צילומים מפוארת “בסימן אמהות” של גדעון אגז’ה. הילדים נהנו מהצגה. לאורחים ניתנה תקרובת מסורתית של מאכלי העדה האתיופית.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך את הקהילה וסיפר שלפני כ- 30 שנה נסע אישית להביא עולים ליישוב, וכפועל יוצא מכך נקלטו בעיר כ-25 משפחות, ולאור ההצלחה באו עוד, וכיום מונה היישוב כ- 300 משפחות. ראש העיר סיפר שהיה לו חשוב מאוד לקלוט כאן משפחות יוצאי אתיופיה, והוא שמח על קליטתם המצוינת. אלפסי ציין שהקהילה האתיופית היא קהילה מעולה ואיכותית שתורמת רבות ליישוב ולמדינה. בתום ברכת רה”ע סיפר בן הקהילה שעלה ב’מבצע שלמה’ על הפיכתה של יקנעם ממעברה לעיר, ועל קליטתו המצוינת כאן. נציגי הקהילה העניקו שי לראש העיר, מזכרת מקליטתם. סגן ראש העיר ומחזיק תיק הקליטה רומן פרס שהוביל את הערב בירך את הקהילה ואמר שהקהילה האתיופית השתלבה מצוין ביישוב, הפכה לחלק אינטגראלי, והוסיף שהשתלבותם מעוררת השראה ושכולנו שמחים שהם כאן. פרס הודה למשרד העלייה והקליטה על תמיכתם והליווי שלהם. פרס פרגן לראש העיר, סימון אלפסי ואמר לו שהחלטתו להביא ליישוב משפחות מהקהילה האתיופית הייתה חשובה, נבונה ונכונה ואשר השפיעה על פיתוחה וקידומה של יקנעם. סגנית מנהלת המרחב במשרד העלייה והקליטה, ריקי פלד בירכה בשם משרדה ואמרה שלכבוד לה הוא להיות כאן באירוע, ולציין אירוע היסטורי משמעותי למדינת ישראל ועם ישראל, והוסיפה שזהו אירוע מרגש במיוחד. מנהל השותפות ונציג הפדרציות באטלנטה וסנט לואיס, אליעד אליהו בן שושן בירך בשם הסוכנות היהודית ואמר שהוא מברך על הגעתם של העולים לישראל וליקנעם, שביקנעם משקיעים רבות בקהילה, והוסיף שביקנעם יש קיבוץ גלויות יפה, מוצלח ומבורך. החלק האמנותי בערב כלל גם מופע ריקוד של בנות הקהילה ומופע סטנד אפ של הסטנדאפיסט המוביל, שמואל ברו שגם הנחה בהומור את הערב כולו.

‘מבצע שלמה’ התקיים במאי 1991 ובמסגרתו יצאה רכבת אווירית לפינויים המלא של יהודי ביתא ישראל. בתוך 36 שעות פונו 14,310 עולים במבצע מורכב ביותר. רוב העלייה האתיופית שהגיעה ליקנעם הגיעה במבצע הזה.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“יקנעם גאה לציין את ‘מבצע שלמה – אירוע משמעותי ביותר בתולדות המדינה. הקהילה האתיופית היא קהילה מבורכת מצוינת. קהילה שתרומתה לעיר ולמדינה היא רבה ורחבה. הקהילה ביקנעם היא אחת הטובות ביותר, ואני שמח שהם איתנו ומשתלבים היטב בחברה. נמשיך לפעול לקידומם של בנות ובני הקהילה בכל המישורים. תודה גדולה לסגן רה”ע, רומן פרס על הפקת הערב”.

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

“ערב מרגש מאוד בו הצדענו לעלייה האתיופית שתרמה ותורמת תרומה רבה ומשמעותית. אני גאה בבנות ובבני העדה על השתלבותם מעוררת ההשראה בחברה. יקנעם תמשיך לסייע לקהילה. תודה מעומק הלב למשרד הקליטה והעלייה. תודה  גדולה לרכזת תכנית ‘ביטא צעירים’, תמר נגטו, לחניכות וחניכי שבט שחר של הצופים ולכל מי שתרם להצלחת האירוע”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter