באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

בדיקות עיינים לניצולי שואה

בדיקות עיינים לניצולי שואה

רופאי מחלקת עיניים מהמרכז הרפואי זיו ערכו בדיקות עיניים ללא תשלום לניצולי שואה
ד”ר אביב וידן וד”ר ווארד סרור ממחלקת העיניים של המרכז הרפואי זיו בצפת, ערכו בדיקות עיניים ללא תשלום לניצולי שואה קשישים ב”בית ותיקי הגליל” ביזמת עמותת “לראות”.

יום הבדיקות לוותיקים נערך ביזמה ובשיתוף עמותת “לראות”, לחקר בריאות העין ומניעת העיוורון בישראל, המפעילה ברחבי הארץ ניידת המצוידת במכשור איכותי לבדיקות עיניים.
ד”ר אביב וידן מהמרכז הרפואי זיו אמרה, כי חשוב  שבוצעו בדיקות בריאות וראייה לאנשים מבוגרים, אשר אינם מגיעים לבדיקות מסוג זה באופן שגרתי. לחלקם נמצא פתרון וטופלו במקום וחלקם הוזמנו לבדיקות המשך במרפאות בזיו. “לוותיקים קיימת בעיית ניוד למרפאות ולכן חשוב שהגענו לבצע את הבדיקות במרכז היום ב’בית ותיקי הגליל’, תוך שיתוף פעולה נפלא של הצוות במרכז ותיקי הגליל, המסייע להם ומלווה אותם לאורך כל התהליך. זוהי יוזמה מבורכת של עמותת “לראות”. אנו שמחים להיות חלק מיזמה חשובה זו ויחד נמשיך ונבצע בעתיד, ימי בדיקות מרוכזים גם במקומות אחרים ולטובת אוכלוסיות אחרות”.
בין הנבדקים הגיעו גם רבקה הר אריה מקיבוץ נאות מרדכי ורחל שחר מקיבוץ עמיר, שילדותן בשנות ה-30 של המאה שעברה בבולגריה, היתה תחת המשטר הנאצי האכזר. השתיים הודו לרופאי המרכז הרפואי זיו, ד”ר אביב וידן וד”ר ווארד סרור וכן לצדקיהו ברוך, מנהל פרויקט הניידת לבדיקות העיניים של עמותת “לראות”, על האפשרות לעבור את הבדיקות בסביבה הקרובה והמוכרת להן. “אני יודעת שיש צורך בבדיקות עיניים, לפחות פעם בשנה ולא תמיד יכולה לבצע זאת. אין ספק, כי זו הקלה גדולה בשבילי שהרופאים והניידת מגיעים עד אלינו. אני חושבת שזה מאוד מתחשב ויפה מצידם שהם מתנדבים בכדי להקל עלינו. אני מודה להם מאוד” אומרת רחל שחר.
התנדבותם של רופאי מחלקת העיניים בראשותו של פרופ’ יוסף פיקל ובעידודו הנמרץ, הנם חלק מהתפיסה הכוללת במרכז הרפואי זיו, למעורבות בקהילה למען שיפור הבריאות ואיכות חייהם של כלל תושבי האזור.

  • בדיקות עיניים לניצולי משואה המרכז הררפואי זיו
  • בדיקות עיניים לניצולי משואה המרכז הררפואי זיו
  • בדיקות עיניים בבית ותיקי הגליל לניצולי שואה- רופאי מחלקת עיניים- המרכז הרפואי זיו

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter