באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

באו ללמוד

באו ללמוד

12 אנשי מקצוע מאפריקה הגיעו אל איגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה על מנת ללמוד מנסיונו בניטור זיהום אויר. מנכ”ל האיגוד: ” אני גאה בכך שעבודת האיגוד בתחום זה מהווה דוגמא למדינות אחרות”. 

ניטור אויר
השתלמות אפריקאית. צילום: איגוד ערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה.

איגוד הערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה אירח בשבוע שעבר 12 אנשי מקצוע ממדינות אפריקה להשתלמות באיכות הסביבה עם דגש על ניטור אויר. כידוע עוסק איגוד הערים רבות בנושא איכות האויר וזאת בשל הריכוז הגבוה של מפעלים הפולטים חומרים מסוכנים במפרץ חיפה ורק לאחרונה עלתה פעילותו לכותרות בשל שלושה אירועים שהתרחשו כמעט במקביל: השריפה בסמוך למכון טיהור שפכים חיפה, אירוע הלפיד בכרמל אוליפינים שזכה לכינוי “תקלה בלפיד” והריח ממנו סבלו תושבי קריית חיים בסוף חודש מאי שכתוצאה מהם הקים השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ ועדת בדיקה. בנוסף הוקמה ועדת חקירה פרלמנטרית בראשות חבר הכנסת דב חנין אשר הגישה את מסקנותיה לפני כשלושה שבועות.

מנכ”ל איגוד ערים חיפה, ד”ר עופר דרסלר: ” איגוד ערים מפעיל מערך של תחנות ניטור נייחות, תחנה ניידת ומרכז בקרה משוכלל הפועל 24 שעות ביממה. עבודת הניטור באזור מפרץ חיפה מבוצעת על פי התקנים האירופאים בכל הנוגע לתקני פליטה, אופן ותדירות כיול המכשירים, סוג הציוד וכו’. אני גאה בכך שעבודת האיגוד בתחום זה מהווה דוגמא למדינות אחרות ושמח על אפשרותנו לסייע ולשתף פעולה במהלך החשוב של ניטור איכות האוויר, בכל מקום שהוא.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter