באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: פגמים בהליך?

אתר חגית: פגמים בהליך?

התנגדות מקיר לקיר בועדת הפנים של הכנסת להקמת מתקן לזיקוק גז טבעי בחגית כשגם היועץ המשפטי של הועדה מצטרף למבקרי ההליך: “ אין זה מתקבל על הדעת שיזם ורשות רישוי הם שיחליטו על תכנית תכנון ובנייה”

היועץ המשפטי של ועדת הפנים של הכנסת יצא ביום רביעי במתקפה משפטית חריפה כנגד הליך אישור התוכניות של חוות הגז. על פי חלקים מהפרוטוקול שהגיעו לידי מערכת YCOM אמר היועץ: ” אין זה מתקבל על הדעת שיזם ורשות רישוי הם שיחליטו על תכנית תכנון ובנייה. לא מכיר תקדים שכזה שמוסד תכנון נמנע מלהחליט ומשאיר את ההחלטה לרשות רישוי ( הכוונה לרשות הגז הטבעי) האפשרות הזאת נוגדת את כוונת המחוקק בצורה ברורה”.

ועדת הפנים
אתר חגית. צילום: רונן צומר

התקפה זו אמנם יכולה לשמש את מתנגדי האתר בבית המשפט אם וכאשר יגיעו הדברים לידי כך אך אינה מבטיחה דבר או חצי דבר ויתכן שעתירה שתוגש תדחה למרות אמירה זו. עוד קודם לכן תקפו כמעט כל חברי הועדה את ההחלטה להקים מתקן לזיקוק גז גולמי בחגית וזאת ללא הבדלי קואליציה ואופוזיציה.

חבר הכנסת דב חנין מחד”ש היה הבוטה מבין חברי הכנסת: “סיכמנו שצריך לקבל ממנהל התכנון לדיון של היום 2 חלופות עם ניתוח מושכל וברור. לא קיבלנו שום דבר. החלטת המועצה הארצית למעשה פוסלת את הים. דיאלוג כזה בין הגופים השלטוניים הוא פשוט לא תקין. התכנית המאפשרת והגמישה של המועצה הארצית נראית לי בלתי חוקית. אם ככה מערכת התכנון מתנהלת הדיונים כאן בוועדה פשוט לא רלוונטיים.
שאלות מקצועיות לא נבחנו כלל, אפקט דומינו במצב של תקלות גז בין האתרים לא נבחן. כולנו בעד גז ישראלי, מהיר ובטוח לטובת כולם ואפשר לעשות את זה בים. גם אנחנו חברי הכנסת צריכים להגיש התנגדות למועצה הארצית ולהביא חלופות ולסכם את זה עם תכנית אמיתית וברורה ולא גמישה ומאפשרת”

חבר הכנסת עומר בר לב בחר להיות קצת יותר ציורי: ” הסיפור הזה מזכיר לי את ‘בגדי המלך החדשים’ רק שם בסיפור רק ילד אחד הצביע שהמלך הוא עירום כאן הרבה ילדים צועקים. אני לא רואה שום יתרון מבחינת ביטחון ובטיחות לעשות טיפול ביבשה- עדיף בים”.

.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter