באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: מטה המאבק נפגש עם ח”כ ישראל חסון לדיון על חוות הגז

אתר חגית: מטה המאבק נפגש עם ח”כ ישראל חסון לדיון על חוות הגז

בפגישה שנערכה אמש דנו המשתתפים בחלופות האפשריות לחגית ובסכנה הביטחונית בהקמת המתקן, במרחק של פחות מקילומטר מבסיס אליקים ובצמוד לתחנת כוח מרכזית.

מאבק התושבים במתקן הגז במתוכנן לקום באתר חגית שבכרמל מתחמם: אתמול (21.4) בערב נפגשו חברי המטה עם ח”כ ישראל חסון (קדימה), מבכירי מערכת הביטחון של ישראל בעבר כסגן ראש השב”כ, במטרה לגייסו למאבק כנגד ההחלטה למקם את מתקן הגז ללא כל התחשבות בתסקיר הסביבתי שהמדינה עצמה הזמינה

אתר חגית
ישראל חסון במפגש עם מטה המאבק. צילום: יח”צ

ובמרחק של פחות מקילומטר מבסיס אליקים, המשמש כבסיס הגיוס הגדול ביותר בצפון הארץ. ח”כ חסון הביע עניין וידע רב בפרטי המאבק והתחייב כי ימשיך לעקוב אחר הנושא, כך שההחלטה שתתקבל בסוף תתקבל משיקולים מקצועיים ולא תחת לחצים פוליטיים וכלכליים. ואילו היום  הפגינו עשרות פעילים ממטה המאבק כרמל מנשה בכניסה לוועידה הלאומית לאנרגיה, שנערכה במלון הילטון בת”א בהשתתפות בכירי עולם האנרגיה. הפעילים הניפו שלטים וקראו בגנות החלטת המועצה הארצית ובעד זיקוק גז מלא בים, וחלקם אף נכנסו לשטח הוועידה וחילקו לבאים שקיות ובהן אפר, זכר לשריפה בכרמל בשנת 2010. בין השאר פגשו הפעילים את השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שמשרדו התנגד נחרצות להקמת המתקן בחגית עוד בתקופת כהונתו  של גלעד ארדן, ואת שר האנרגיה היוצא עוזי לנדאו.

אדי יאיר פריימן, מראשי מטה כרמל מנשה: “שמחנו על הנכונות של ח”כ חסון להיפגש איתנו ועוד יותר על מידת הרצינות וההבנה שגילינו מצידו. למיטב הבנתנו, הקמת מתקן גז שכזה בצמידות לתחנת כוח ובקרבה לבסיס גיוס מרכזי משמעותה לתת לחיזבאללה פצצת גז במתנה- ברור לכל בר דעת כי בכל עימות שיהיה בצפון ישאפו אויבי ישראל לפגוע הן בתחנת הכוח והן בבסיס בו מתגייסים מרבית כוחות המילואים, ובמידה ויבוצע ירי ארטילרי לכיוון מתקן הגז הרי שמדובר בסכנת פיצוץ שעלול להחריב לחלוטין את הכרמל ויישוביו. המדינה כאן השליכה הצידה את כל שיקולי הסביבה, הבטיחות, הביטחון ובריאות התושבים, ועשתה זאת ללא שנימקה את ההחלטה ותחת לחץ פוליטי וכלכלי. אנחנו לא ניתן לזה לקרות- זיקוק הגז בחגית לא יקום ולא יהיה!”.
 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter