באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: הרשויות החליטו להגיש בג”ץ באמצעות היועצים המשפטיים

אתר חגית: הרשויות החליטו להגיש בג”ץ באמצעות היועצים המשפטיים

הרשויות באזור יגישו עתירה לבג”ץ באמצעות היועצים המשפטיים ולא ישכרו משרד עורכי דין חיצוני. חבר המועצה, צחי דקל ” לדעתי מדובר בנושא קריטי לעתיד של יקנעם ולכן צריך לשכור משרד עורכי דין גדול המתמחה בבג”צים”.

בישיבת מועצת העיר שנערכה השבוע ביקנעם, הודיע ראש העיר,סימון אלפסי כי החליט כי העתירה לבג”ץ עליה הוחלט כבר לפני מספר שבועות, תוגש באמצעות היועצים המשפטיים של הרשויות ולא באמצעות משרד עורכי דין חיצוני. הודעה זו מהווה שינוי של ההחלטה הראשונית עליה פורסם לראשונה באתר YCOM לפיה ישכר משרד

שינוי של ההחלטה
אתר חגית. הבג”צ יוגש על ידי היועצים המשפטיים.

עורכי דין גדול המתמחה בבג”צים. מדובר בעתירה שאמורה לכלול שתי טענות עיקריות: האחת, תתייחס לעובדה שיקנעם לא יודעה ולא היתה חלק מההליך למרות שהרשויות האחרות כן היו והשניה, תתייחס לכך שהבחירה בחגית אינה סבירה מכיוון שהיא הוגדרה כחלופה הנחותה ביותר. את הבג”צ יגישו במשותף, עיריית יקנעם, המועצה האזורית מגידו, דלית אל כרמל ועוספייה. כשהעתירה עצמה תוכן על ידי כל היועצים המשפטיים במשותף. במקביל, מטה המאבק של התושבים מתכוון להגיש עתירה נפרדת לבג”צ וכבר שכר לשם כך עורך דין.

חבר המועצה, צחי דקל ” לדעתי מדובר בנושא קריטי לעתיד של יקנעם ולכן צריך לשכור משרד עורכי דין גדול המתמחה בבג”צים. בעיניי זה לא רציני שהיועצים המשפטיים יחלקו ביניהם את העבודה. אני חושב שהגענו לנקודה קריטית ואם לא ילקח צעד נכון אל מול בג”צ, לא תהיה לנו אפשרות לתקן כי אין הליך נוסף אחרי זה”

ראש העיר, סימון אלפסי “התכנית תועבר לועדה המחוזית ושם נוכל להציג את כל ההתנגדויות שלנו אבל אני רוצה לעצור את זה עוד הרבה לפני הועדה המחוזית כי הסיכוי שם הוא קלוש”

היועצת המשפטית עו”ד צביה דולב ” הסיבה שהחלטנו להגיש בג”ץ היא שלא ניתן לערער על ההחלטה של המועצה הארצית. אנחנו מאמינים שגם אם היינו מגישים עתירות נפרדות לכל ישוב, בית המשפט היה מאחד את הדיון בהם. צריך גם לזכור שיש פסיקה של בג”צ במקרה דומה אשר דחה את העתירה על הסף מפני שטרם הוכנו תכניות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter