באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: הישג בועדת הפנים

אתר חגית: הישג בועדת הפנים

חברי ועדת הפנים של הכנסת תומכים  בעמדת  הרשויות ומטה המאבק הציבורי  למצות את הטיפול המלא של הגז הטבעי בים. יו”ר הועדה דרשה שיו”ר המועצה הארצית לתכנון ובניה יגיע לועדה לתת הסברים. 

מירי רגב
אתר חגית. צילום: רונן צומר

בדיון שהתקיים היום (רביעי) , התכנסה ועדת הפנים של הכנסת בראשותה של ח”כ מירי רגב בפעם השלישית לדיון על מתקני הגז. הדיון  שלא מן המניין, התקיים במהלך תקופת הגשת ההשגות שמסתיימת ב 6/2/14. במהלך הדיון התברר כי כל חברי הועדה והגופים תומכים בעמדת המועצה האזורית מגידו, יקנעם, עמק חפר ,חוף כרמל  דלית אל כרמל ועוספייא, לפיה יש למצות את הטיפול המלא של הגז הטבעי בים ולא בחוות גז שתוקם באתר חגית.  סגן מנהל רשות הגז,  מר קונסטנטין בלוז, אמר מפורשות בדיון, שהיזמים מעדיפים לטפל בגז בים ואילו המדינה מתעקשת שחלק מהטיפול יהיה  ביבשה.

ח”כ מירי רגב, ביקשה בסיכום הדיון שיו”ר המועצה הארצית לתכנון ובניה  ד”ר שוקי עמרני  יגיע להסביר לוועדה  את עמדת המדינה.  כמו כן ציינה, כי היועץ המשפטי של הועדה, מצא סתירה ונוהל לא תקין ,בעובדה שהמדינה מעוניינת להביא את הדיון לחלופות לצוות בן משרדי ,במקום לגופי התכנון הקבועים בחוק ובכך קיים טעם לפגם.

 את המועצה האזורית מגידו ייצגו בדיון ראש המועצה, איציק חולבסקי, מהנדס המועצה, ברוך שמיר- ומנהל היחידה הסביבתית , לירון שפירא העומד בראש צוות המאבק מטעם המועצה. ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי אמר בתום הדיון: “המדינה קטנה וצרה והים גדול, יהיה אבסורד ובעל פוטנציאל סכנה בלתי הפיכה להכניס תשתית מסוכנת למרחב המדהים ולישובים הסמוכים לצומת אליקים של מועצת מגידו ,לעיר יקנעם  הסמוכה וליישובי חוף כרמל ועמק חפר” .

ראש העיר סימון אלפסי: “אני מברך על ההחלטה של ועדת הפנים ושמח שהמאבק שאנו מובילים יחד עם כל שאר ראשי הרשויות מצליח להחדיר לתודעה של מקבלי ההחלטות שהחלטתם הקודמת הייתה טעות ביסודה, ואחרי שהוועדות המחוזיות אמרו את דברן, כעת גם ועדת הפנים של הכנסת הגיעה לאותה מסקנה.  הדיון הזה הוא פועל יוצא של פעילות של יו”ר העבודה, ח”כ יצחק הרצוג שאני וראש המועצה האזורית מגידו רתמנו אותו למאבק, ואני מודה ליו”ר הוועדה, ח”כ מירי רגב שהרימה את הכפפה והיא והוועדה מסייעים בהובלת המאבק. הכניסה של יקנעם למאבק מוכיחה את עצמה וקולנו נשמע כעת הרבה יותר והתוצאות בהתאם. נציגי הממשלה  העדיפו ככל הנראה לא לערב את יקנעם בדיונים מאחר שהבינו שאיתנו יהיה להם קשה הרבה יותר להעביר את ההחלטה, והם צדקו. אמרתי ואני חוזר שוב, החלטה הקודמת שהתקבלה היא הזויה ושערורייתית וכולי תקווה שהיא תבוטל. אנחנו לא החצר האחורית של גוש דן. מקומה של חוות הגז הוא בים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter