באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: הוגשו השגות לתכנית

אתר חגית: הוגשו השגות לתכנית

כ-3,000 השגות אישיות של תושבי האזור וישראל הוגשו למועצה הארצית לתכנון ובניה נגד הקמת מתקן לטיפול בגז באתר חגית (תמ”א 37/2 ו- 37/ח). מטה כרמל מנשה: ” ואנו סבורים ובטוחים בצדקת הדרך ובחכמת ההמון שזועקת טיפול בגז רק בים!”

בסיום מבצע לוגיסטי מורכב שהופעל באמצעות עשרות מתנדבים ועורכי דין בשבועות האחרונים הגיע מטה המאבק כרמל מנשה למספר גדול של השגות כ-3,000 נגד תכנית המתאר הארצית להקמת מתקן הטיפול בגז בסמוך לאתר חגית. (תמ”א 37/2 ו 37/ח). ההשגות הן למעשה השגות אישיות של כל אחד ואחת מהחותמים מיישובי מועצה אזורית מגידו, יקנעם, בת שלמה, דליית אל כרמל, יישובי אלונה ועוד מאות מתושבי ישראל שמטיילים ומבלים באזור.

אתר חגית
החתמה על התנגדויות. צילום: מטה המאבק כרמל-מנשה.

עשרות מתנדבים חברי המטה פקדו בשבועות האחרונים על מרכזי קניות, אתרים ציבוריים שונים בחיק הטבע ואירועי תרבות באזור על מנת להגדיל את מעגל הפעילים והמשיגים נגד התכנית ולהבהיר שהפתרון היחיד לטיפול בגז לטובת מדינת ישראל בצורה מהירה, בטוחה ונקייה הוא להקים את מפעל ניקוי והטיפול בגז בלב ים!.

במקביל להשגות הציבור, מוגשות בימים אלה עשרות השגות והתנגדויות של גופים שונים ובראשם מועצה אזורית מגידו וכל יישוביה, יקנעם עלית, עמותה להגנת הסביבה כרמל-מנשה, העמותה להגנה על קרקעות הדרוזים בכרמל, עמותת צלול, יישובי עמק חפר וחוף כרמל (שהשיגו גם הן יחד כ-5,000 השגות נוספות). הליך זה מצטרף להתנגדויות פומביות של הועדות המחוזיות לתכנון ובניה מחוז חיפה ומחוז צפון. ועדת הפנים ואיכות הסביבה של הכנסת וארגוני סביבה וטבע שונים.

ממטה כרמל מנשה נמסר: “אנחנו גאים מאוד שהצלחנו להשמיע את קולם של אלפי תושבי ישראל נגד תכנית האיוולת להרס הכרמל באתר חגית. ההשגות שהוגשו לחוקר מטעם המועצה הארצית לתכנון ובנייה אמורות להיבדק בקפדנות ומקצועיות ואנו סבורים ובטוחים בצדקת הדרך ובחכמת ההמון שזועקת ‘טיפול בגז רק בים!’ . זה אפשרי, זה בטוח, זה מהיר וזה טוב לרווחת כלל תושבי ישראל ולטובת המשק הישראלי.

נמשיך ונעשה ככל יכולתנו לשמור על הכרמל ירוק ולא לתת את הפתח להקמת מפעלים פטרוכימיים מזהמים ומסוכנים בשיפולי הכרמל בליבה של שתי שמורות טבע ביו ספריות היחידות בארץ”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter