באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: הדיון בבג”ץ בשבוע הבא

אתר חגית: הדיון בבג”ץ בשבוע הבא

העירייה תממן הסעה אל הדיון בירושלים. ראש העיר סימון אלפסי : “אלחם בכל הדרכים למנוע את ההחלטה השערורייתית הזו . נמלא את אולם בית המשפט ונגרום לשופטים להסתכל לנו בעיניים”

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי והיועצת המשפטית לעירייה עו”ד צביה דולב נפגשו במהלך החג עם הצוות המקצועי של מטה המאבק כנגד הקמת חוות הגז באתר חגית לקראת הדיון בבג”ץ שצפוי להתקיים ביום רביעי הבא.

מתקן לזיקוק גז טבעי
אתר חגית. צילום: רונן צומר

במהלך הפגישה נתנו חברי המטה סקירה מקצועית בנושא החלופה הימית. הצוות עדכן את ראש העיר בכך שכיום קידוחי “תמר” מטופלים בים, מה שאומר שאין שום סיבה שגם קידוחי “לוויתן” לא יעשו באותה השיטה בים, ושזו גם השיטה שמועדפת על ידי היזמים וגם מקובלת על מטה המאבק. על פי שיטה זו שזוכה לתמיכת הממונה על ענייני הנפט והגז במשרד האנרגיה, אלכסנדר ורשבסקי, שאף הציג אותה בפני ועדת צמח לבחינת מדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי בישראל, כפתרון היזמים,  יש אוניה בראש באר ומתקן להמשך טיפול בים כאשר הקידוח נעשה כ- 8 ק”מ בתוך הים כך שלישראל מגיע גז נקי ויבש בלבד.

בנוסף לכך דנו כולם בהיערכות לקראת יום הדיון בבג”ץ שצפוי להתקיים ביום רביעי הקרוב, וראש העיר הודיע שעיריית יקנעם כחלק ממאבקה הבלתי מתפשר תממן אוטובוס לדיון ותסיע בו נציגים מן העירייה ואת אלו החפצים להשתתף בדיון כשהמטרה היא למלא את אולם בית המשפט במלואו וגם את המסדרונות שבחוץ.

ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: “אנו במאבק קשה וארוך. אסור בתכלית האיסור שמפעל לזיקוק גז הגז יקום בחגית ואני מתכוון להילחם בהחלטה השערורייתית הזו בכל האמצעים שעומדים לרשותי. כמי שמוביל את המאבק אני נחוש למנוע את הקמת המפעל בחגית. יש חלופות טובות יותר, יש חלופות זולות יותר ויש חלופות שיענו על צרכי כל הצדדים. אנחנו לא החצר האחורית של אזור גוש דן. מאגר תמר מטופל כולו בים, מאגר לוויתן גם!!!”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter