באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: ביקנעם בוחנים עתירה לבג”ץ

אתר חגית: ביקנעם בוחנים עתירה לבג”ץ

בעקבות המלצת הועדה הארצית לבחור באתר חגית ובעמק חפר כחלופות לזיקוק גז טבעי התקיימה ישיבת חרום ביקנעם בהשתתפות ראש העיר ונציגי הישוב בת שלמה. השורה התחתונה: בוחנים פניה לבג”ץ.

בישיבה שנערכה היום (שני) בלשכתו של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, הוחלט לבחון פניה לבג”ץ כנגד ההחלטה של המועצה הארצית לתכנון ובניה לבחור באתר חגית כאתר לזיקוק גז טבעי. בפגישה נכחו נציגי תושבים מבת שלמה אשר הציגו בפני אלפסי ובפני יו”ר הועדה לאיכות הסביבה, לאה פדידה את הנתונים בנוגע לאתר. ובסופה של הפגישה סוכם על שיתוף פעולה בין הצדדים.

ישיבת החרום
ישיבת החרום ביקנעם. אלפסי “החלטה אומללה”. צילום: רועי אדוט

לדברי תושבי בת שלמה היה תהליך של שיתוף הציבור במועצה האזורית חוף הכרמל בנוגע לאתר בעין איילה הנמצאת על קו החוף. על פי התכנית יקום בחגית עד לשנת 2016 “מתחם תשתיות על” כשהסנונית הראשונה שלו הוא מפעל פטרוכימי לזיקוק גז טבעי. כרגע מדברים על 250 דונם ושריון של עוד 2,000 דונם מסביב והחשש הוא שהמקום יהפוך לאזור פטרוכימי בדומה למפרץ חיפה. מדובר בשטח שבחלקו הגדול הינו יער על פי תמ”א 22 (תוכנית מתאר ארצית ליער ויעור). הועדה הוציאה מליוני שקלים לצורך בחינה של משרד יעוץ אשר בחן את כל החלופות במשך שנה וחצי ולבסוף המליץ שלא לבחור בחגית ואף לא להתקדם בתכנון לגבי האתר אלא שהמועצה החליטה להתעלם מהמלצת הגוף המקצועי.

יו”ר ועדת איכות הסביבה, לאה פדידה ” צריך לשתף גם את הגופים הירוקים שילכו איתנו לעתירה”

ראש העיר, סימון אלפסי ” זוהי החלטה אומללה של המועצה הארצית ואנחנו לא היינו מעורבים ולא מיודעים. באופן אישי אני שמעתי על ההחלטה מראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז והזדעזעתי. לדעתי זה לא יפגע רק באליקים וברמות מנשה אלא גם בנו. צריך להבהיר שאחרי החלטה כזו, קשה מאוד להאבק. אנחנו צריכים להגיש בג”ץ כנגד הועדה שהחליטה בניגוד להמלצה של אנשי מקצוע שהיא מינתה. אנחנו צריכים להתאחד עם מגידו, דאלית אל כרמל ועוספיה. אנחנו צריכים לחזור להחלטה, לעשות את הזיקוק בים. אנחנו נארגן מפגש של כל ראשי הרשויות יחד עם הירוקים בתוך שבועיים-שלושה . כך נראה עם מי אנחנו הולכים ומשם ”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter