באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אתר חגית: בג”ץ טרם הגיע להחלטה

אתר חגית: בג”ץ טרם הגיע להחלטה

הרכב של שלושה שופטים דן היום בעתירה כנגד הקמת מתקן לזיקוק גז גולמי באתר חגית וקבעו כי יתנו את החלטתם במועד מאוחר יותר. אלפסי ” מדובר בהחלטה דיי נדירה מכיוון שבית משפט לא דן בתכניות שהן בשלב רעיון בלבד”.

הדיון שנערך היום בבג”ץ בעתירה אותה הגישו עיריית יקנעם, המועצה האזורית מגידו וועד הפעולה של התושבים הסתיים בכך שהרכב של שלושה שופטים ייתן את החלטתו במועד מאוחר יותר. מדובר בנצחון גדול לעותרים שכן בדרך כלל בג”ץ אינו נוטה להתערב בסוגיות מעין אלה. שופטי בג”ץ שמעו כאמור את טיעוניהם של הצדדים ולאחר הפסקה שארכה כשעתיים החליטו לתת את החלטתם במועד מאוחר יותר.

מתקן לזיקוק גז טבעי
אתר חגית. צילום: רונן צומר

ראש העיר, סימון אלפסי היה שבע רצון מדחיית ההחלטה וכתב בחשבון הפייסבוק שלו ” אני שמח לבשר על החלטה מצוינת של בגץ בעניין חוות הגז בחגית שהתקבלה בדקות אלו. לאור נימוקינו המצוינים שנשמעו בקשב רב ובעקבותיהם שאלות קשות שנשאלו המשיבים לעתירתנו החליטו השופטים לדון ביניהם ולקבל החלטה. מדובר בהחלטה דיי נדירה מכיוון שבית משפט לא דן בתכניות שהן בשלב רעיון בלבד”.

כזכור התקבלה החלטה להקים מתקן לטיהור גז טבעי על שטח של 150 דונמים באתר חגית עם אופציה ל- 2,000 דונמים נוספים וזאת למרות שתסקיר השפעה על הסביבה קבע כי אתר חגית הינו האופציה הגרועה ביותר. החלטה זו התקבלה לאחר שסגן ראש המועצה האזורית חוף הכרמל שלא רצה לראות את המתקן מוקם בעין איילה אמר בישיבת ועדת התכנון “אם נגזר עלינו אז חגית”. החלטה זו גרמה לתחילתה של מחאה הן במועצה האזורית מגידו והן ביקנעם, שתי רשויות שיסבלו קשות אם המתקן יוקם בסופו של דבר באתר חגית.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter