באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אריות מגידו במקום השני בארץ!

אריות מגידו במקום השני בארץ!

תחרות ה First התקיימה במשך 3 ימים, באצטדיון “מנורה-מבטחים” ביד אליהו בתל אביב.  זו השנה הרביעית, שקבוצת הרובוטים של אריות מגידו, לרבות, חניכים, מנטורים, הורים וספונסרים, מגיעה להתחרות בתחרות הרובוטיקה הארצית.

כמידי שנה, נערכת תחרות ארצית של רובוטיקה מבית היוצר של First , בה משתתפים בתי ספר שונים מכל רחבי הארץ.

תחרות ה First היא תחרות בניית רובוטים. בכל שנה מקבלות הקבוצות משימה חדשה ובמשך כשישה שבועות נדרשים החניכים יחד עם המנטורים, לתכנן, לבנות, לתכנת ולהפעיל רובוט ממש במו ידיהם, במטרה לענות על צרכי אותה משימה.

אתגר המשימה מיועד ל 6 קבוצות בכל משחק (3 נגד 3) כאשר המטרה במשחקים היא לדרג את כל הקבוצות מהטובה אל הטובה ביותר. לאחר מכן, 8 הקבצות המדורגות במקומות הראשונים זוכות לצרף אליהם כ 2 קבוצות כל אחת וכך מתחיל הליך הגמר.

השנה השתתפו בתחרות 64 קבוצות מכל הארץ בשכבת ילדי כיתות י’ -יב’.
בבית ספר מגידו קיימת קבוצת FRC בשיתוף מפעל תמה (תעשיות משמר העמק). הקבוצה עבדה יומם וליל בכדי להשלים את האתגר אשר ניצב לפניה ובכדי לקרב את החניכים על התעשייה, המדע והטכנולוגיה.

המנטורים: גיל צור, עודד שגיא, עידו שמיר, אבישי מנדלבאום, ירון אגאיוף, אריק שפיצר, נורית מנדלבאום, עומרי פישביין , גדעון הוברמן ונסים לוי.

הספונסרים: תמ”ה, מועצה אזורית מגידו,בית הספר תיכון מגידו, אילן את גביש, אביגדור תעשיות,פלסטופיל הזורע, עין השופט ופלקסטרוניקס.

בשלב הראשון של התחרות מתקיימים 95 משחקים מוקדמים אשר מדרגים  כ-64 קבוצות מכול רחבי הארץ. הקבוצות מתחרות בינן לבין קבוצות אחרות ומי שזוכה להיכנס לשמניה הראשונה מבטיח את מקומו בשלבים הבאים.

קבוצת Megido Lions 5038 “” הייתה הברית השנייה  מבין הבריתות.  הקבוצות השותפות לברית שלנו הם:      thunderbolts1937  מכבים רעות ו elysium2630 רופין.

המשחק מתחלק לשני חלקים, שלב אוטונומי, כ 15 שניות, בו הרובוטים נעים רק על ידי תוכנה אשר כתבו התלמידים, ושלב הפעלה, כ 2 דקות, בו הרובוט נשלט על ידי נהגים באמצעות שלטים. מטרת המשחק השנה הייתה” משחקי אבירים” כיבוש טירה. המשימה  מורכבת מאד, על מנת לכבוש את הטירה, היה צריך לחצות חמישה קווי הגנה (מכשולים) ולקלוע שמונה כדורים לטירה ובסוף להיתלות על הטירה.

ברית זו הגיעה עד לשלב הגמר.

אריות מגידו

סיימו את התחרות במקום שני.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter