באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אפקט האמנה

אפקט האמנה

רוב המועמדים לרשויות באזור הביעו את הסכמתם להשתתפות ביוזמת הקואליציה לבריאות הציבור ומוכנים לחתום על אמנה סביבתית שתחייב אותם לפרסם באתר האינטרנט של הרשות את כל המידע הסביבתי. הקואליציה לבריאות הציבור “זו הזדמנות של פעם בחמש שנים”

הקואליציה לבריאות הציבור יצאה במבצע להחתמה של מועמדים לראשות הרשויות המקומיות על אמנה לפיה הם מתחייבים לפרסם באתר האינטרנט של הרשות כל מידע סביבתי הקיים בידי הרשות. המבצע נערך לקראת הבחירות לרשויות ומתוך הנחה  שלקראת הבחירות יסכימו כל המועמדים לחתום על האמנה, דבר אשר יחייב אותם ציבורית לאחר יום הבחירות. כזכור לפני מספר שבועות פרסמנו כאן כי באף אחד מאתרי האינטרנט של הרשויות באזור אין  את המידע המלא הנדרש על פי החוק אלא שהחוק עצמו הוא הצהרתי בלבד ולא קבועות בו סנקציות. על פי הקואליציה, הנסיון בעולם מראה כי פרסום מידע סביבתי בפני הציבור משפר את מצב הסביבה בתחומי הרשות ומעלה את אמון הציבור ברשות.

האמנה עצמה מנוסחת בקצרה ” אני מתחייב כי הרשות תאסוף נתונים לגבי כל מקור של חומר מסוכן. רעש, ריח או קרינה שנמדדו/נפלטו לאויר, לקרקע, למים או לים ושנמצא בתוך גבולות הרשות. אני מתחייב להביר לפרסום את הנתונים בצורה נגישה, במקום בולט באתר האינטרנט של הרשות ובמידה וניתן יתווספו הסברים ברורים. אני מתחייב שהמידע יהיה זמין באתר האינטרנט כך שתתאפשר שמירתו ויכולת אחזורו”

הקואליציה לבריאות הציבור “היום יש לנו הזדמנות של פעם בחמש שנים להשפיע משמעותית על נושא זה ברשויות המקומיות. באופן שיאפשר לנו לעקוב בהמשך על איך וככמה מהמועמדים עומדים בהבטחותיהם”.

יצאנו לברר עם המועמדים באזור האם יסכימו לחתום על האמנה ואלה התשובות מהמועמדים שטרחו לענות:

יקנעם

צחי דקל “ברור שאשמח לחתום על האמנה”

רונן שפירא ” אני שמח לקיום האמנה שתביא להתחייבות המועמדים לשקיפות ולפעולה של ממש בתחום הסביבתי, אני קורא לכל המועמדים להצטרף אלי ולחתום על האמנה. אני מבקש לציין שחלק ניכר ממערכת הבחירות שלי ושל חברי לא רק שהוקדש לנושאי איכות הסביבה, אלא לעצם הדרישה לשקיפות”.

הקואליציה לבריאות הציבור
מפרץ חיפה, שקיפות לזיהום?. צילום: Golf Bravo

ממטהו של ראש העיר, סימון אלפסי, טרם נמסרה תגובה.

מגדל העמק

ראש העיר המכהן, אלי ברדה “אחתום על האמנה בשמחה”.

מהמועמדים עמוס גלאם ועפרה פינקלשטיין טרם נמסרה תגובה

קרית טבעון

ראש המועצה המכהן, דוד אריאלי “אשמח לחתום על כל אמנה שיש בה כדי לקדם שקיפות בתחום הסביבה זאת בעיקר על רקע העובדה כי זה ממילא מתבצע ברשות שבהנהגתי”

אלון נבות “אשמח לחתום על האמנה מכיוון שכך נהגתי בהיותי ראש המועצה וכך אנהג גם בעתיד”

שמוליק שמחון “אני בעד שקיפות לא רק בנושאי הסביבה אלא בכל הנושאים”

אמנון אשל “אחתום על האמנה בשמחה”

אבי בן יוסף ” כעקרון כל מידע ציבורי צריך להיות חשוף לציבור. רק מי שיש לו משהו להסתיר או נמצא באיזשהו ניגוד אינטרסים כלשהו, דואג לכסות על מידע שכזה”.

רמת ישי

גיא זקס ” אני בהחלט רואה באמנה זו נדבך חשוב במדיניות הסביבתית שבה אנקוט כראש המועצה. רק לאחרונה אני מקדם מדידות קרינה לאנטנות סלולר. אכן חסרה מדיניות סביבתית כוללת ברמת ישי, ויישום האמנה הזו – שהיא למעשה יישום החוק – חשוב כדי לתת איכות חיים וסביבה טובים יותר לתושבי רמת ישי. לכן אני בהחלט מתכוון לא רק לחתום על האמנה, אלא גם ליישם אותה”

יונתן הירשפלד “אני מאמין בשקיפות ובשמירה על הטבע ואיכות הסביבה”

ראש המועצה, עפר בן אליעזר והמועמד, יעקב זוהר טרם הגיבו לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter