באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלפסי: יקנעם היא אי של יציבות שלטונית

אלפסי: יקנעם היא אי של יציבות שלטונית

סימון אלפסי יוצא כנגד האמירות על משבר קואליציוני וטוען כי עד לרגע  זה לא עלתה הארנונה, לא ב- 8%, ולא בשום מספר פופולארי אחר אלא ב: 0.75% המהווה את העלייה המחויבת מתוקף חוק ההסדרים. 

ארנונה
סימון אלפסי, הקואליציה יציבה. צילום: רונן צומר.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי טוען כיבעשרים ושש שנות פעילותו בראשות המועצה והעיר לא נחשף לכל כך הרבה אי דיוקים שפורסמו ומפורסמים בתקשורת אם בשם אומרם ואם בשם מקורבים. אי דיוקים שגורמים לתקשורת לצאת בביטויים כגון: “הקואליציה מתפרקת” (עם או בלי סימן שאלה), “סדקים בקואליציה”, “החרמת ישיבה”, סיעה חדשה עם ארבעה חברים”, ועוד. דבריו של ראש העיר מתייחסים לכך שבאמצעי התקשורת נכתב שארבעה חברי מועצה החרימו את ישיבת ההנהלה וישיבה המועצה שהצביעה על העלאת ארנונה בשיעור של 0.75% כמתחייב בחוק ההסדרים, אלא שהאמת היא שהללו בכלל לא התנגדו להעלאה הזו, ואף לא ציינו בפניו או אצל מזכיר/גזבר העירייה שהם  בכלל מתנגדים. יתרה מכך, אף אחד מהם לא אמר שאי הגעתו לישיבה היא בגלל התנגדותו למהלך או שמדובר במחאה כזו או אחרת, אלא כולם הודיעו שהם ייעדרו מסיבות אישיות. בעניין שלמות הקואליציה מציין אלפסי שיקנעם הייתה ונשארה אי של יציבות שלטונית ומדגיש שעד היום שום חבר קואליציה לא הודיע לו על עזיבת הקואליציה או אפילו על מחשבתו לעשות כן, אלא ההיפך הוא הנכון, וגם כאלו שטענו בתקשורת שהחרימו ישיבה במקומות אחרים שהם גאים להיות בקואליציה של סימון אלפסי.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מצופה מכל מי שנכנס לתקשורת, מיוזמתו או מיוזמתה, לזכור את הכלל הבסיסי של אמת דיברתי. כבר היינו עדים לפני הבחירות לכאלו שטענו שהם ראש העיר הבא, והיה אחד שאפילו  הצהיר באחת מתחנות הרדיו שלסיעתו יהיו 6 מנדטים, והסוף ידוע. אני מאחל לכל יישוב קואליציה כמו שיש ביקנעם. אם אחד עשר חברים מתוך שלושה עשר זו קואליציה “מפורקת” אז כל יישוב היה חותם על קואליציה “מפורקת” כזאת. יש לנו קואליציה שמייצגת את כל שכבות האוכלוסייה. העובדה היא שעד לרגע זה לא עלתה הארנונה, לא ב- 8% ולא בכל מספר פופולרי אחר, למעט 0.75% שזה חובה בחוק ההסדרים ולא תלוי בנו כלל. אגב, בעניין 8% העלאת ארנונה, אני מזכיר שלמרות שהיא טרם מומשה עדיין חברי המועצה הדתיים הצביעו בעדה. אני חוזר ומציין, במידה ומשרד הפנים יחזיר לנו את הכספים שקוזזו מאיתנו לשנת 2015 בגין אי העלאת ארנונה כמתחייב, לא נבצע את עליית הארנונה  הזו שאושרה לשנה הבאה. בקואליציה רחבה יכולות להיות מדי פעם חילוקי דעות וזה לגיטימי ובסדר, אבל מכאן ועד התפרקות הדרך ארוכה. תושבי העיר יכולים להיות רגועים ולדעת שיש מי שמנהל את העיר באחריות ובמינהל תקין ולא יזוז סנטימטר מקו זה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter