באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלפסי: “אדרוש ממשרד השיכון להוסיף עוד יח”ד במסגרת פרויקט מחיר למשתכן”

אלפסי: “אדרוש ממשרד השיכון להוסיף עוד  יח”ד במסגרת פרויקט מחיר למשתכן”

ביקנעם לא ציפו לכל כך הרבה משתתפים בכנס הדיור שנערך ביום חמישי שעבר. הדירות אשר צפויות להיות זולות משכו 400 איש לארוע. אלפסי כבר הבטיח לנסות ולבנות דירות נוספות במסגרת מחיר למשתכן.

 כ- 400 צעירות וצעירים השתתפו בכנס הדיור שנערך באולם תרבותא – יקנעם ושסחף אליו רבים מיקנעם, חיפה, ואזור העמקים. בפתח הכנס אמר ראש העיר סימון אלפסי שמטרתו של הערב היא לאפשר לצעירים  תושבי העיר לקבל מידע תחת קורת גג אחד מכל הגורמים הרלוונטיים. מהנדסת העיר אדריכלית עירית טלמור אמרה שמינהל ההנדסה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה עובדים ללא לאות לקדם את כל הבנייה, מבני הציבור, והגינות בשכונת “שער הגיא”. טלמור הציגה לקהל מצגת על פרויקטים שמקודמים בעיר ואמרה שהבנייה בשכונה שהיא בנייה ירוקה תהיה ראי לבנייה העתידית ביישוב.

לאחר מכן הסבירה מנהלת מחלקת התכנון במשרד הבינוי והשיכון בחיפה סליה יונג על התכנית ואמרה שהקבלנים התחרו על המחיר הנמוך ביותר. סליה דיברה גם על הקריטריונים השונים לזכאות וציינה שניתן למצוא אותם באתר משרד הבינוי והשיכון. בדבריה היא הדגישה שחברת “אולניק” נבחרה לעקוב אחרי החוזים עם הקבלנים וזו תדאג שהמחירים יהיו כפי שנקבעו, ושכל הרוכשים יקבלו בדיוק את מה שהובטח להם. לאחר מכן עלו בזה אחר זה הקבלנים ונציגים מטעמם והסבירו לקהל על הפרויקטים שלהם ביישוב. ארכיטקט חברת “אחים שגראויי” דני אייל, הסביר על פרויקט “פסגות יקנעם” שבו ייבנו בסה”כ 95 יח”ד ומתוכם 47 יח”ד בנות שלושה וארבעה חדרים עבור “מחיר למשתכן”. יאיר הרמן, מהרמן אדריכלים וארכיטקט חברת “קן התור” אמר שחברתו בונה 96 יח”ד על מתחם של 16 דונמים כאשר 48 יח”ד בנות שלושה וארבעה חדרים יהיו במסגרת מחיר למשתכן. שלום שטרית, קבלן ויזם חברת “שתית” אמר שהחברה שלו בונה 96 ייח”ד  כאשר 48 יח”ד מתוכם יהיו במסגרת פרויקט “מחיר למשתכן”, ועשרים וארבע יח”ד יהיו בנות 3 חדרים ו-24 נוספות בנות 4 חדרים. מנתוני מחירי הקבלנים עולה שמחירה של דירה בת שלושה חדרים צפוי לנוע סביב  680 אש”ח, ואילו מחירה של דירה בת ארבעה חדרים ינוע סביב 870 אש”ח. הבסיס לפיו נקבע המחיר הוא 7300-7500 ש”ח למ”ר+מע”מ.

אלפסי ידרוש להגדיל את מספר יחידות הדיור בפרויקט
כנס מחיר למשתכן ביקנעם. צילום: דוברות עיריית יקנעם

ראש העיר סימון אלפסי “היה כנס מצוין וכמות המשתתפים מעידה על כך. לקחנו בחשבון שרבים יגיעו אבל לא ציפינו לכל כך הרבה. הכמות הגדולה מוכיחה כמה יקנעם היא עיר איכותית ושכולם רוצים לגור וליהנות מיתרונותיו הרבים של היישוב. אחרי פסח ולפני פתיחת ההרשמה נעשה אירוע נוסף. פעלתי רבות על מנת לשכנע את משרד השיכון לתת 50% הנחה בקרקע ואני שמח ומודה להם שהם נענו לבקשתי שעה שמדובר בהטבה שלא קיימת ביישובים רבים. לאור הדרישה הרבה אבקש ממשרד השיכון להוסיף עוד יחידות דיור במסגרת הפרויקט כך שעוד זוגות צעירים יוכלו לגור כאן במחירים ההוגנים ביותר שרק לפני שנתיים ניתן היה רק לחלום עליהם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter