באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלי ברדה: “נשקול להחריף את הצעדים”

אלי ברדה: “נשקול להחריף את הצעדים”

בעקבות כוונת הממשלה להפסיק את המענק בסך 100 אלף שקל לזוגות צעירים הקונים דירה בפריפריה, הוחלט בפורום ערי הפיתוח על שביתה מחאה.יו”ר מועצת הרשות לפיתוח הגליל , ראש העיר מגדל העמק אלי ברדה:”במידה והממשלה לא תחזור בה נשקול צעדים נוספים בוועדות הכנסת וברשויות”.

שביתת אזהרה בת יום אחד התקיימה השבוע בערי פיתוח בכל רחבי הארץ, ובהן גם מגדל העמק ויקנעם, הסיבה לשביתה: כוונת הממשלה לבטל את מענקי הדיור בפריפריה.  לפני כשנתיים משרד הבינוי והשיכון החל בתוכנית מענקים אטרקטיבית, לפיה זוגות צעירים הרוכשים את דירתם הראשונה בערי פריפריה נבחרות בדרום ובצפון יזכו למענק של 100 אלף שקלים. אלא שלפני כחודש נקבע כי אי אפשר לכלול את ההטבה בתקציב המדינה וכתוצאה מכך החליטו שר האוצר יאיר לפיד ושר השיכון אורי אריאל לבטל את המענק החל מ 1 ביולי 2013.

שביתת מחאה
ברדה יחריף את הצעדים?צילום: לוי אגרונוב

יו”ר מועצת הרשות לפתוח הגליל וראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה “אנחנו דורשים שלא לבטל את המענק על הדירות! 100,000 ₪ הוא סכום קריטי עבור זוג צעיר. במגדל העמק למשל הסכום עשוי להוות כ20% מערך הדירה!”. אין שום  רגישות חברתית בביטול ההטבה, במקום לקרב את הפריפריה למרכז הארץ , מבטלים הטבה שהובטחה על ידי המדינה ועל זה גם מוסיפים עלייה במע”מ.

 בין הערים אשר השתתפו בשביתה: בית שאן, דימונה, חצור הגלילית, יקנעם עילית, מגדל העמק, מטולה, נתיבות, ערד, קרית גת, קרית שמונה, שדרות, טבריה, כרמיאל, מצפה רמון, נהריה, נצרת עילית, עכו, צפת, אופקים, אור עקיבא, אילת, אריאל, בית שמש, ירוחם, מעלה אדומים, מעלה אפרים, מעלות תרשיחא, עפולה וקרית מלאכי.

ברדה, שתמך וחיזק את מפגיני “מחאת האוהלים” המפורסמת התריע בפני משבר חברתי ואמר:”עד כה נמנענו מהפגנות כוחניות, כ”בוגר” גזירות 2003 ,הפעם גודל הגזירות גדול מכדי לשאת אותו. במידה והממשלה לא תחזור בה נשקול להחריף את הצעדים בוועדות הכנסת וברשויות”” .

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter