באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלוף פיקוד העורף ביקר ביקנעם

אלוף פיקוד העורף ביקר ביקנעם

מפקד פיקוד העורף, האלוף יואל סטריק, מלווה בצוותו הבכיר, ובצוות שאחראי על יקנעם בפיקוד העורף, הגיע לביקור ראשון ביקנעם מאז מונה לתפקידו לפני כעשרה חודשים, ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי, ועם בכירי הרשות שאחראיים על הביטחון היישובי בשגרה ובחירום. במהלך הפגישה עמד האלוף מקרוב על מוכנות היישוב לחירום.

בראשית הישיבה קיבל האלוף סקירה מראש העיר על יקנעם. רמ”ט מל”ח, יוסף לוצ’י נתן לאלוף סקירה על תפיסת ההפעלה העירונית. לוצ’י ציין שביקנעם אנחנו מרחיבים את התרגול מיוזמתנו ומאתגרים את עצמנו. לוצ’י סקר את הפעילות לחירום שנעשתה ביישוב בשנה האחרונה וציין שיקנעם מוכנה לחירום. לוצ’י סיפר על האפליקציה היישובית לשגרה וחירום וציין שעד עתה כ- 1100 תושבים הורידו אותו. קמ”ן פיקוד העורף  דיבר על תרחיש הייחוס הצפוי ליקנעם במקרה של מצב חירום. קצין הביטחון של היישוב, חיים ביטון אמר שיש לבחון את כל נושא מרכיבי הביטחון, והוסיף שהחשיבה צריכה להשתנות מאחר ויקנעם שלא מקבלת מפיקוד העורף שום דבר, צריכה להתחיל לקבל. מפקד מרחב תבור ברח”ל, יאסר גדבאן אמר שמבחינת מוכנות לחירום ביקנעם יכולים להיות רגועים, והוסיף שכאן עושים דברים שלא נעשים בשום יישוב אחר. מפקד מחוז הצפון בפיקוד העורף, אל”מ ערן מקוב אמר שביקנעם יש רשות חזקה שמבינה חירום. אל”מ מקוב ציין לשבח את שיתוף הפעולה המעולה בין הרשות לפיקוד העורף. בסיום הדברים התייחס האלוף סטריק לביקור ולמה שנאמר ואמר שהוא מאוד שמח להיות כאן. האלוף אמר שהמפתח להצלחה הוא ראש רשות שמקיף עצמו באנשים מקצועיים שמאפשרים לו לקבל את ההחלטות הנכונות, וציין שזה מה שקורה כיום ביקנעם. האלוף הדגיש את חשיבות המיגון ואת חשיבות השירות הרצוף לאזרח בחירום. בסיום הישיבה ביקר האלוף בחמ”ל היישובי.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“שמחנו לארח את האלוף ולהציג בפניו את העשייה שלנו בכל הקשור למוכנות לחירום. אנו דואגים להתמקצע במשך כל השנה כי אירוע חירום יכול להתרחש בכל רגע וחייבים להיות מוכנים לכל תרחיש. אני מודה ללוצ’י, לחיים ביטון, ליאסר גדבאן ולכל העוסקים בביטחון היישוב,  ולפיקוד העורף על כל שיתופי הפעולה. אני מאחל לאלוף הצלחה בתפקידו”.

מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק :

“אני יוצא מהביקור בתחושת ביטחון והתרשמתי כי בעירייה קיימת הבנה עמוקה של תפיסת אחריות צוות ומנהיגות ראויה לציון. מוכנות היא שם המשחק וניכר כי ישנה פה עשייה רחבה של מוכנות, וכי הנושא נמצא בראש מעינכם. רשות חזקה היא רשות מתפקדת גם בחירום ואני מתרשם כי אתם מכינים את הרשות ל

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter