באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אלוף פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין בביקור ביקנעם

אלוף פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין בביקור ביקנעם

אלוף פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין בביקור ביקנעם:

“מרשים לראות את העיר ואת התפתחותה. זה לא ככה בכל מקום”

מפקד הנפה: “יקנעם עיר מאוד מוצלחת, מושא לקנאה”.

אלוף פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין הגיע לביקור ביקנעם, ולפגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי.

ראש העיר החל את הפגישה בסקירה על העיר, ואמר שיקנעם היא עיר שגדלה ומתפתחת, עיר עם היסטוריה מפוארת. רה”ע סיפור על הישגי היישוב, במיוחד בתחום הגיוס לצה”ל והדגיש שכ- 60% מבני הנוער מתגייסים לשירות לוחמה, וכ- 18% מהבנות עושות זאת אצל הנשים. ראש העיר סיפר על מערכת החינוך המצוינת שנבנתה בעיר והתגאה בכ- 91% זכאות לבגרות, ו – 0% נשירה. ראש העיר סיפר לאלוף על החשיבות במוכנות לחירום שהוא מייחס ועל כך שבעירייה עובדים בשיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף, ואמר ש”הביטחון הוא חלק בלתי נפרד מן העשייה בעיר”. בהקשר לכך הציג הקב”ט היישובי, חיים ביטון מצגת על פעילות הרשות למוכנות לחירום. סגן רה”ע ויו”ר ועדת ביטחון ופס”ח, אורי שמואל אמר שלרשות יש שיתוף פעולה מצוין עם כל כוחות הביטחון, ושהכל נעשה פה ברצינות רבה. סגן רה”ע, רומן פרס אמר שרבות בזכות פיקוד העורף נעשתה פה עבודה מעולה  במאבק כנגד הקורונה.  מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אל”מ אלעד אדרי שיבח את רעיון הרשות לעבור לעבודה במסגרת רובעים, ואמר שמדובר בתפיסה חכמה. מפקד הנפה, אל”מ ניסים תורג’מן אמר שיקנעם היא עיר מאוד מוצלחת, מושא לקנאה, והוסיף שבעיר נעשו כבר מספר תרגילים ושכאן תמיד נכונים להתקדם ולהשתפר. מפקד היקל”ר, סא”ל במיל’ דורון סלע אמר שיקנעם היא עיר שמתקדמת כל יום ואשר יודעת לתפקד בחירום. נציג משרד הפנים, משה אורנשטיין שיבח את הנעשה בעיר ואמר שיקנעם היא אחת מעיירות הפיתוח היחידות בארץ שכבר מזמן אינה עיירת פיתוח, והוסיף שתוצאות העיר מדברות בעד עצמן. אלוף פיקוד העורף, האלוף אורי גורדין אמר שמרשים לראות את העיר ואת ההתפתחות בה וציין שזה לא ככה בכל מקום, ועל כך מגיע יישר כוח. האלוף אמר שבסופו של דבר  הרשות היא זו שנותנת מענה לתושבים, ומוכנות לחירום חייבת להיות חלק מהעבודה בכל יישוב. האלוף הדגיש בדבריו ואמר שהחשיבות במוכנות לחירום היא עצומנה, והכרחי שכל המנגנונים יידעו לעבוד.

פגישת העבודה התקיימה בהשתתפות, רה”ע, האלוף, סגן רה”ע אורי שמואל, סגן רה”ע, רומן פרס, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, קב”ט העירייה, חיים ביטון, מפקד פיקוד העורף במחוז חיפה, אל”מ אלעד אדרי, מפקד הנפה, אל”מ ניסים תורג’מן, מפקד היקל”ר סא”ל במיל, דורון סלע, קנ”רית היישוב, סרן עדן אלגזר, ונציג משרד הפנים משה אורנשטיין.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

“אני מברך את אלוף פיקוד העורף האלוף גורדין ומודה לו שהגיע לביקור במהלכו שמע בעיקר על המוכנות שלנו לחירום. לעיריית יקנעם ולפיקוד העורף שיתופי פעולה רבים. אנו מייחסים חשיבות רבה למוכנות לחירום. ביקנעם התרגולים והעשייה הם לאורך כל השנה, וכולי תקווה שרק נמשיך להתכונן ולא נצטרך ליישם”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter