באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

איפה המאבטח?

איפה המאבטח?

חבר מועצת רמת ישי,גיא זקס, טוען כי עמדת המאבטח בבית הספר ‘ארזים’ אינה תקינה ודורש הצבת מאבטח באשכול הגנים

חבר מועצת רמת ישי, גיא זקס, פועל ביחד עם וועדי ההורים להצבת מאבטח באשכול הגנים בקדמת ישי ובמעון הצהוב, ובמקביל להסדרת תקינות עמדת השמירה של בית הספר מכיוון רחוב הארז. זקס: “אם המועצה לא תספק תשובות בנושא אבטחת אשכול הגנים, אמליץ להורים להשבית את הגנים עד למציאת פתרון. גם חוסר תקינות עמדת המאבטח בבית הספר היא שערוריית אבטחה חמורה”. על פי חוק אין חובה על המועצה לשים מאבטח בשערי הגנים והיא יכולה להסתפק בניידת אבטחת מוסדות החינוך הפעילה בישוב אך זקס חש כי על המועצה לספק שרות זה לתושבים בעיקר באשכול הגנים בקדמת ישי, בו לומדים למעלה מ-120 ילדים בארבע כיתות גן, וב”מעון הצהוב”, שהינו גן פרטי המופעל על ידי “נשות חרות”, ובו כ-75 ילדים בכמה כיתות גן.

מבדיקתו של זקס עולה כי עמדת המאבטח שעומד בשער הראשי של בית הספר היסודי “ארזים”, אשר הוזזה עקב בניית הגדר חדשה של בית הספר במסגרת העבודות המתבצעות ברחוב הארז, מצויה מאחורי שלט גדול עם הכיתוב “ברוכים הבאים” ליד פחי הזבל הסמוכים לבניין המנהלה של בית הספר, באופן שאינו מאפשר שימוש נאות בעמדה זו.

השלט מפריע לעבודת המאבטח? צילום: גיא זקס

חבר המועצה זקס: “תפיסת המועצה לפיה שנת הלימודים נפתחה בצורה חלקה קורסת אל מול פני המציאות. איך יכול להיות של-200 ילדי גנים ברמת ישי אין פתרון אבטחה?! איך פתחו את שנת הלימודים בצורה כזו?! אני פועל ביחד עם וועדי ההורים של הגנים בקדמת ישי, מתוך כוונה לגבש מדרג עולה של צעדי מחאה, כאשר אם המועצה לא תספק תשובות בנושא אחרי ביצועם, אמליץ לוועדי ההורים להשבית את הגנים עד לאספקת אבטחה לאשכול הגנים. גם בעניין המעון הצהוב, על אף היותו מוסד פרטי, אני חושב שהיישוב צריך לבוא עמו בדברים כדי לספק ביחד פתרון אבטחה לעשרות ילדים הלומדים בו”.

 לגבי עמדת השומר בבית הספר, אמר זקס: “ראש המועצה אמר בדיון של צוות ביטחון בו אני חבר כי הנושא יבוא על פתרונו רק בשנה הבאה, אם וכאשר תאושר תוכנית בנייה חדשה על ידי משרד החינוך. גם בנושא זה אנו רואים זלזול בביטחון התלמידים וברווחת השומר, שצריך להיות מחוץ לעמדה הבלתי תקינה בשמש וגם בימי הגשם שיבואו. שני הנושאים יועלו בקרוב בישיבת מיוחדת של המועצה”.

דובר משרד החינוך, דוד גורלי ” כל נושא סוגיית האבטחה במוסדות החינוך היא בתחום האחריות של המשרד לביטחון פנים /משטרה מכוח החלטת ממשלה כאשר הביצוע הוא בידי השלטון המקומי/הרשויות המקומיות  . יחד עם זאת , הפנייה הועברה  לאגף הביטחון  במחוז ע’מ שתתקיים ,במקביל ,  בדיקה מקצועית של תוכן הפנייה  מול מוסדות החינוך המוזכרים והרשות המקומית “.

ראש מועצת רמת ישי,עופר בן אליעזר ודוברו נועם רגב בחרו שלא להגיב לידיעה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter