באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אין גיל להתנדבות

אין גיל להתנדבות

מתנדבת בת 80 מלמדת עולים חדשים תושבי העיר עברית בזום

רוח ההתנדבות ביקנעם שוברת שיאים, ובשבועות האחרונים מעבירה בצל הקורונה  תושבת העיר, חנה סולומון, מתנדבת בת 80 קורס עברית לעולים חדשים דרך תוכנת הזום.

בקורס כ- 15 משתתפות ומשתתפים בגילאי (60-30) ובין המשתתפים גם זוג נשוי. הקורס מועבר אחת לשבוע במשך שעתיים מלאות והמשתתפים שלומדים ברצינות אף מקבלים שיעורי בית. הקורס זוכה להצלחה רבה, ובימים אלו נפתחה קבוצה נוספת של מתקדמים.

משתתפות ומשתתפי הקורס הינם ממדינות חבר העמים לשעבר ולהם ילדים בגילאי 18-6. מטרת התכנים שמועברים בשיעור היא לשפר את השפה העברית, ולהקנות להם מיומנויות כדי לקדם את השיח עם ילדיהם ולעזור להם ולקדם אותם להתפתחות מיטבית.

קורס העברית מובל על ידי המתנדבת חנה מינס שעוסקת בהתנדבות ובהעברת קורסים בעברית כבר שנים רבות, אך זו הפעם הראשונה שהיא עושה זאת דרך הזום. מבחינה לוגיסטית מובילים את הקורס ואת הזום עו”ס מוטב יחדיו גדעון בירן, והעובדת השכונתית אירנה שגם דואגת לתרגום דבריה של חנה לרוסית.

קורס העברית מתקיים במסגרת תכנית “מוטב יחדיו” שמקודמת בשכונת נוף לכרמל החל מיולי השנה בהובלת עיריית יקנעם ואגף הרווחה.  מטרת התכנית הינה לכוון לשינוי תפיסה ביחד עם תושבים ואנשי המקצוע, כדי ליצור שותפויות עם התושבים בקבלת החלטות הנוגעות לחייהם, לאתר את צרכי הקהילה וליצור מענה לצרכים באמצעות תכנית פעולה, בהובלת התושבים ובתמיכה משמעותית של העירייה מתוך אמירה כי הקהילה תהווה גורם מעורב, מוביל ולוקח אחריות. חנה מינס המורה משתפת “מזה 6-7 שנים שאני מלמדת עברית לעולים דוברי רוסית.  אני רוצה לציין שהתלמידים לומדים, מתקדמים ונהנים מאוד. התלמידים מפיקים תועלת רבה ומשתמשים בשפה העברית בחיי היום יום.  בתקופה זו בעקבות הקורונה הפוקדת אותנו, עברנו מלמידה של פנים מול פנים ללמידה באמצעות הזום. וזה עובד. כך וגם כך אני אוהבת ללמד ומרוצה מהתקדמות התלמידים”.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

“קורס מאוד חשוב בכלל, ובתקופה זו בפרט. רבים הם המקרים בהם העולים החדשים המבוגרים פחות לומדים ויודעים עברית, ואז ילדיהם שנמצאים במסגרות השונות לומדים במהירות את השפה וכך נוצרים פערים שמשאירים את הוריהם מאחור. אני מברך על כך שהקורס מסייע להורים ללמוד ולהדביק פערים. כל הכבוד לחנה שמתנדבת בגילה ועושה זאת עם מיטב הטכנולוגיה. תודה לאגף השירותים החברתיים שבעירייה ולצוות מוטב יחדיו על תכניות מגוונות, עשירות ומעשירות”.

עו”ס קהילתי באגף לשירותים חברתיים בעיריית יקנעם, גדעון בירן:

“מרגש לראות את שיתוף הפעולה של התושבים למען קליטת העולים מחבר העמים בקהילה. אנו מעודדים ומקדמים פרויקטים שבאים מתוך רעיונות וצרכים של תושבי השכונה ופועלים למימושם בשותפות מלאה. בעזרת שכנות טובה ופרויקטים מסוג זה אנחנו במוטב יחדיו נמשיך כל הזמן לשפר את איכות החיים בעיר בכלל ובשכונה בפרט. חנה מעוררת השראה ואנו מודים לה מאוד על תרומתה לקהילה ועל רוח ההתנדבות שלה”

קרדיט: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter