באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אזהרת קרח

אזהרת קרח

במד”א קוראים לציבור להמנע מנסיעות מיותרות, במיוחד בשעות הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות וזאת עקב הצטברות קרח על הכבישים, דבר הגורם לאיבוד שליטה ולהחלקה. צוותי מד”א טיפלו במאות נפגעי החלקה ביומיים האחרונים ונמצאים גם עתה בכוננות מוגברת. 

קרה
צוות מד”א בעת פינוי לבית חולים. צילום: דוברות מד”א

מד”א שחרר היום אזהרה מיוחדת לנהגים וזאת לאחר שעקב הקרה הצטבר קרח על הכבישים, דבר שגרם למספר רכבים להחליק ולנהגיהם לאבד שליטה. במד”א מבקשים להדגיש כי הסכנה הגדולה ביותר הינה בשעות הלילה ושעות הבוקר המוקדמות אז הקרה חזקה יותר ומספר הרכבים הנוסעים על הכביש נמוך יותר, כך שהקרח מצטבר. הסכנה הגדולה היא בכך שלא ניתן להבחין בקרח ולכן הסכנה גדולה שבעתיים. במד”א טוענים כי ביומיים האחרונים הם נאלצו לטפל במאות נפגעים במחוז הצפון כולו וכי רק משעה 07:00 ועד לשעה זו צוותי מד”א הוזעקו לטפל בכ 100 בני אדם שהחליקו על קרח או שלג ונפגעו.

כוחות מד״א עובדים גם בשעה זו בכוננות גבוהה מאוד ובאמצעות כלי רכב המותאמים לקרח ולשלג הרב ולתנאי השטח המסוכנים שנוצרו בכבישים. יחד עם זאת, ולאור כמות הקריאות העצומה המתקבלת במד״א בשעות אלה, מד״א קורא לציבור להימנע מלנוע בכבישים ובדרכים שלא לצורך, שכן קיימת סכנת החלקה גדולה מאוד ורבים מהפונים למד״א בשעות אלה סובלים משברים בגפיים.

בנוסף, מד״א קורא ליולדות שלא להמתין עד לרגע האחרון ולהזניק את מד״א מוקדם ככל האפשר בטלפון חירום 101 על מנת שכוחות ההצלה יספיקו לעשות את דרכם בנתיבים החלקים והחסומים, ויגיעו לטפל ביולדת כראוי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter