באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אזהרת אובך

אזהרת אובך

באיגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה מדווחים על עליות בריכוזי החלקיקים באוויר, בעקבות אובך טבעי ובשל תנאי מזג האוויר הסוערים. הקלה צפויה רק ביום שניי בערב. 

אובך
מנכ”ל איגוד הערים לאיכות הסביבה, עופר דרסלר. צילום: יח”צ

בתחנות הניטור של איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה נרשמות עליות בריכוזי חלקיקי נשימים (PM10) הנמדדים באוויר. ריכוזים גבוהים צפויים במהלך היום (29/12) בשל שקיעת חלקיקים בגובה נמוך והאובך הטבעי שפוקד את אזורנו. על פי איגוד הערים לאיכות הסביבה, יתכנו חריגות מערך הסביבה לגבי חלקיקים נשימים ביממה הקרובה. איכות האוויר הירודה צפויה להימשך היום ומחר ביקנעם, קרית טבעון, רמת ישי ומגדל העמק. תנאים דומים ישררו גם במושבים והקיבוצים הנמצאים באזור. יש לציין כי מדובר בזיהום אוויר טבעי (חלקיקי אבק) ולא בזיהום הנגרם כתוצאה מפעילות המפעלים באזור המפרץ.

מדובר בערכים גבוהים של חלקיקים החודרים לדרכי הנשימה. מאיגוד ערים חיפה נמסר כי מומלץ  לילדים קטנים, מבוגרים, נשים בהריון ולאוכלוסייה הסובלת ממחלות בדרכי הנשימה (כגון אסטמה) ובעיות לב להימנע מפעילות ספורטיבית או פעילות מאומצת באוויר הפתוח. יחד עם זאת, אין מניעה לצאת לאוויר הפתוח לפעילויות שגרתית (ניידות, עריכת קניות וכו’).

על פי ניסיון האיגוד, לאחר אירועי גשם משמעותיים ריכוזי החלקיקים יורדים בצורה ניכרת כך שלאחר הגשם הצפוי אמורה איכות האויר להשתפר. איגוד ערים להגנת הסביבה אזור מפרץ חיפה ימשיך לעקוב אחר נתוני הניטור. את תחזית איכות האוויר ניתן למצוא באתר האיגוד: http://www.envihaifa.org.il/

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter