באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אור ירוק: איך עוצרים רוצחים פוטנציאלים?

אור ירוק: איך עוצרים רוצחים פוטנציאלים?

נהגי העמק נוטים לעבור באור אדום יותר מחלקם באוכלוסייה.שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק:אכיפה מוגברת על ידי אמצעי זיהוי והתרעה ימנעו מנהגים להמר על החיים שלנו ולסכנם. המדינה חייבת להציב מצלמות רמזור, בולטות ומשולטות”

נהגי העמק עוברים באור אדום יותר מאשר חלקם באוכלוסיה, כך עולה מנתוני עמותת ‘אור ירוק’. על פי נתוני העמותה ניצבת העיר מגדל העמק במקום ה-31 הלא מכובד בטבלת הנהגים שקיבלו דו”ח על מעבר באור אדום בשנת 2014 , עם 36 דו”חות במהלך השנה, וזאת למרות שמדובר בעיר קטנה. יקנעם, עוד עיר קטנה, ניצבת עשרה מקומות אחרי מגדל העמק במקום ה-41 עם 9 דו”חות ורמת ישי, יישוב קטנטן נמצא במקום ה-46 עם 6 דו”חות. עם זאת מדובר בשיפור יחסית לשנת 2013 בה אמנם היתה מגדל העמק “רק” במקום ה-36 אך נהגיה קיבלו 169 דו”חות בגין נסיעה באור אדום. יקנעם ניצבה במקום ה-46 עם 75 דו”חות ורמת ישי ניצבה מקום אחד מתחתיה עם 75 דו”חות.

דו"חות
עוברים ברמזור אדום. צילום: עמותת אור ירוק

כ-16 אלף דוחות ניתנו לנהגים בעשרת החודשים הראשונים של שנת 2014 (ינואר עד אוקטובר כולל) כשלא צייתו לרמזור אדום, כך עולה מנתוני עמותת ‘אור ירוק’ המבוססים על נתוני משטרת ישראל. כשבשנת 2013 רשמה משטרת ישראל 22,522 דוחות בגין אי ציות לרמזור אדום. על פי  ממוצע של 1,600 דוחות לחודש, שנת 2014 צפויה להסתיים בכ-19 אלף דוחות בגין אי ציות לרמזור – ירידה של כ-16% בסך הדוחות לעברייני התנועה שמהמרים על החיים שלנו ועוברים באור אדום.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2013 היו מעורבים 2,518 נהגים בתאונת דרכים לאחר שלא צייתו לרמזור אדום. 20 נהגים מתוכם היו מעורבים בתאונות קטלניות (תאונות שבהן לפחות הרוג אחד), ו- 114 היו מעורבים בתאונות קשות.

מחקרים שנערכו בעולם, הראו כי מצלמות אשר מוצבות בצמתים מפחיתות את מספר התאונות באופן משמעותי בצומת שבהן הן מוצבות, ובנוסף גם בצמתים אחרים בסביבה. מחקר שנערך בעיר ויקטוריה שבאוסטרליה, הראה כי הצבת מצלמות ב-77 צמתים, הביאה להפחתה של כ-47% במספר התאונות.

מנכ”ל עמותת אור ירוק, שמואל אבואב: “אכיפה מוגברת על ידי אמצעי זיהוי והתרעה ימנעו מנהגים להמר על החיים שלנו ולסכנם. המדינה חייבת להציב מצלמות רמזור, בולטות, משולטות, באותם צמתים מסוכנים שבהם נהגים חוצים את הצומת באור אדום. חציית צומת באור אדום היא פשע שניתן להילחם בו ולצמצם אותו. הצבת מצלמות רמזור בצמתים המסוכנים הוכחו כאמצעי יעיל ואפקטיבי המלחמה בתאונות הדרכים. אדם שידע כי הוא נכנס לצומת מצולם, יחשוש ולא יעבור באור אדום”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter