באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

אורט גרינברג מוביל במדד הרשת לאיכות ומצוינות

אורט גרינברג מוביל במדד הרשת לאיכות ומצוינות

65%  מהלומדים באורט גרינברג ניגשים לבגרות באנגלית ברמה של 5 יחידות לימוד (32% ממוצע ארצי) ו -20% למתמטיקה (9.6% ממוצע ארצי)

כדי להוביל את המדינה להישגים משמעתיים במדעים ובטכנולוגיה, רשת אורט בכלל והתיכון בקרית טבעון בפרט, מעודדים את התלמידים ללמוד 5 יחידות בגרות במקצועות המובילים: מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ובמקצועות טכנולוגיים מבוססי ידע. בשבוע שעבר פורסמו הנתונים של 20 התיכונים המובילים בארץ ונמצא כי בית ספר התיכון אורט גרינברג בצמרת הרשימה. לדוגמא: בחמש יח”ל אנגלית –  אורט גרינברג במקום השני ארצי בכל רשת אורט (ממוצע ארצי 32%, בקרית טבעון 65%),  בחמש יח”ל מתמטיקה – אורט גרינברג במקום 5 ארצי ברשת אורט (ממוצע ארצי 9.6%, בקרית טבעון 20%) וגם בחמש יח”ל פיזיקה 5 ובמקצועות טכנולוגיים מבוססי מדע – אורט גרינברג במקום מכובד בראש הרשימה.
מערכת החינוך בקרית טבעון משקיעה רבות בתלמידים הלומדים ביישוב. הוראת המתמטיקה, החל מחטיבת הביניים של אורט, מלווה בצוות מורים מקצועיים איכותיים וייחודיים, הרואים את לימודי המתמטיקה כרצף לימודי מכיתה א’  עד י”ב. הרצף מתאפשר הלכה למעשה בזכות הקשר הרציף עם מורי בתי הספר היסודיים ביישוב. לימודי המתמטיקה בחטיבת הביניים נלמדים ברמה גבוהה המכינה את התלמידים לקראת החטיבה העליונה. התלמיד זוכה להקשבה, יחס אישי, תמיכה ועזרה לצד שיעורים פרטניים, למי שזקוק לכך, על ידי צוות המורים בבית הספר וכן על ידי גמלאים מתנדבים מעמותת “ידיד לחינוך”.
בנוסף, צוות המורים שוקד על פיתוח שיטות לימוד והערכה.  לאחרונה נפתח בבית הספר  מרחב למידה ותרגול – Moodle , כמו גם הערכה חלופית בעזרת שיעורי בית מקוונים, בהם התלמיד זוכה למשוב מידי ולקראת מבחן מתקיים בית מדרש המאפשר למידה וחזרה על החומר בחברותא.
גם הלמידה באנגלית, החל מחטיבת הביניים,  מבוססת על יחס וליווי אישי הבוחן את יכולותיו של כל תלמיד ותלמיד במטרה לקדם אותו לפי יכולותיו. החל מכיתה ח’ לומדים התלמידים בקבוצות קטנות ודרכי הלמידה וההערכה מותאמות לרמת התלמידים. קיים דגש על משימות כתיבה וכן על עידוד הקריאה והשיחות בכיתה מתנהלות בשפה האנגלית. לצד הלמידה מתקיימים פרויקטים רבים שעיקרם העשרת השפה, הענקת ביטחון ורכישת כלים לביטוי בעל פה כגון- יום אנגלית ופעילויות בנושאים אקטואליים.

ראש המועצה דוד אריאלי: “אנו משקיעים מאמץ גדול מאוד בחינוך ילדי קרית טבעון ואנו רואים ברכה בעמלנו. תודה לאִתי לוי מנהל בית הספר ולצוות המורים המוכשר של מערכת החינוך ביישוב.

תושבי קרית טבעון רגועים שהם מקבלים עבור ילידיהם את הטוב ביותר וזהו משהו שאנו רוצים לשמר”.

אִתי לוי, מנהל בית הספר השש שנתי : “רשת אורט שמה לעצמה מטרה להגדיל את מספר הבוגרים הזכאים לתעודת בגרות איכותית ולהרחיב משמעותית את מספר הבנות הלומדות 5 יחידות מתמטיקה, מקצועות מדעיים וטכנולוגים ושילוב לימודי האומנות בקרב אותם תלמידים. הישגי תלמידי אורט גרינברג מרשימים ביותר, בקנה מידה ארצי, ועל כך אני גאה מאוד”.

*הנתונים הם משנת תשע”ד

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter