באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

3 דרכים חדשניות להגיע לעבודה

3 דרכים חדשניות להגיע לעבודה

התחבורה הציבורית בישראל לוקה בחסר והכבישים קורסים תחת העומס, אז מי שרוצה להגיע לעבודה בזמן צריך למצוא אלטרנטיבות. הנה כמה דרכים חדשניות שמתגלות כפתרון אידיאלי למצב הקיים

כל מי שצריך להגיע בשעות הבוקר לעבודה מכיר את הטקס הקבוע הזה שמתקיים ברכב הפרטי, באוטובוס או ברכבת. מצד שני, אנשים כבר מבינים שהתחבורה הציבורית בישראל לא עומדת להשתפר בקרוב ולרוב הנהגים נמאס לעמוד בפקקים. כתוצאה מכך נוצרו פתרונות חדשים ומעניינים.

הפתרונות החדשים מנסים לנצל את הטכנולוגיה הקיימת כדי לקצר את זמן ההגעה לעבודה, לשפר את הבטיחות ובעיקר לשדרג את איכות החיים. הנה כמה מהם:

1. אופניים חשמליים

הפתרון המוכר, הקלאסי והידוע של השנים האחרונות הוא נסיעה לעבודה עם אופניים חשמליים וזריזים. היתרון הוא שאין צורך ברישיון ושאפשר להתגבר על הפקקים גם במרכז ערים גדולות וצפופות. החיסרון הוא רמה גבוהה יחסית של פגיעות, לכן חשוב לנהוג בזהירות ולשמור על הסביבה.

התקנות החדשות של משרד התחבורה קובעות רכיבה על אופניים מן הסוג הזה מגיל 16 בלבד ועם קסדה. יש להקפיד על ציוד תקין ולשמור מרחק מהרכבים. הנסיעה היא על הכביש ולא על המדרכה וכדאי גם לדאוג לנעילה של האופניים מתחת למשרד.

2. חד אופן חשמלי

לאחרונה אפשר לראות יותר ויותר אנשים שמגיעים לעבודה על גלגל מוזר שנראה כאילו נגנב מתוך קרקס. בפועל מדובר על חד אופן חשמלי, והוא הרבה יותר נוח מכפי שנדמה. בניגוד לאופניים, חד אופן חשמלי גם כמעט ולא מסכן את הסביבה. הוא מגיע למהירות נמוכה יותר אבל דינאמי וגמיש.

אפשר לעלות איתו לתוך הבניין או לקשור אותו בחוץ. המנגנון החשמלי מונע מאמץ, אולם החיסרון הוא שמדובר על כלי תחבורה שדורש צבירת מיומנות וניסיון. במילים אחרות, לא כולם מצליחים להגיע ממקום למקום עם חד אופן חשמלי כבר בפעם הראשונה וכדאי לקחת את זה בחשבון.

3. הוברבורד

הוברבורד, או “מיני סגווי”, הוא משטח מתכת קשוח שאלי מחוברים שני גלגלים. אפשר להרים אותו בקלות כדי ללכת בין המדרכה לכביש, מהבית לרחוב ומהחנייה לתוך המשרד. המשטח נועד להנחת הרגליים והוא מאפשר שימוש נוח בגלגלים.

הטכנולוגיה המסתתרת בין הגלגלים מבוססת למעשה על חיישנים שמחוברים למחשב משוכלל, ותפקידם לקלוט את נטיית הגוף. בעזרת תנועות גוף קדימה, אחורה ולצדדים מתבצעת השליטה במכשיר. התרגום של תנועת הגוף לתנועה פיזית של הוברבורד הופכת אותו ללא ספק לאחד מאמצעי התחבורה החדשניים והמגניבים שיש בסביבה.

אפשר להגיע עם הוברבורד למהירות של עד 20 קמ”ש ולמרחק של עד 30 ק”מ או 3 שעות. גם המכשיר הזה דורש כמובן יכולת שליטה מסוימת וצבירת מיומנות. היתרון שלו הוא הניידות והחיסרון הוא התאמה למרחקים יחסית קצרים שבין הבית לבין מקום העבודה.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter