באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

20 נשים סיימו קורס מחשבים וישולבו בשוק העבודה

20 נשים סיימו קורס מחשבים וישולבו בשוק העבודה

20 נשים תושבות העיר יקנעם סיימו השבוע קורס מחשבים במסגרת תכנית מיקרוסופט UP לקידום נשים דורשות עבודה. זהו הקורס השני המתקיים בעיר  ושניים נוספים עומדים להיפתח.

 

קורס המחשבים התקיים במתנ”ס במסגרת תכנית מיקרוסופט UP לקידום נשים דורשות עבודה לתעסוקה. התכנית, המופעלת בשותפות חברת מיקרוסופט, שירות התעסוקה הישראלי, ויצו ו Appleseeds Academy,

התוכנית  פועלת משנת 2006, בכ-50 יישובים ברחבי הארץ  ומכשירה כ- 1200 נשים בשנה. מטרתה להקנות כישורים טכנולוגיים בשילוב כישורי חיים בסיסיים ומקצועיים על מנת לאפשר לנשים להשתלב בעולם התעסוקה ולהתקדם, והיא ניתנת לנשים ללא כל עלות.

על פי משובי המשתתפות ונתוני ההשמה, התכנית מהווה קפיצת דרך עבורן הן בפן הטכנולוגי – רכישת ידע טכנולוגי וכלים להתמודדות עם סביבה ממוחשבת, כלים חיוניים בחיפוש עבודה וכלים להתמודדות עם ראיון והן בהיבט האישי – חיזוק הדימוי העצמי והלאת הביטחון העצמי ביכולתן ובכישוריהן.

במסגרת התכנית התקיימו שמונה עשר מפגשים והנשים עברו קורסים וסדנאות, כולל מפגשי העצמה. על אף שהקורס יסתיים רק השבוע חלקן של הבוגרות הטריות כבר הוזמנו לראיונות עבודה.

ראש העיר מר סימון אלפסי:

“כעיר שחרטה על דגלה לפתח את הקידמה הטכנולוגית, אנו שמים דגש על חינוך מדעי ורכישת מיומנויות שיאפשרו השתלבות במגוון רחב של תפקידים בחברות ההיי טק  בפארקי התעשייה. הנשים בקורס השקיעו רבות ואני מברך אותן על כך. העירייה בשיתוף  הוועדה לקידום מעמד האישה ושירות התעסוקה שעושים עבודה מצוינת פועלת לשילוב כל המגזרים בתעסוקה, ואנו נמשיך להביא פרויקטים ותכניות לעיר.”

יו”ר הנהלת המתנ”ס וחברת מועצת העיר, הגב’ לאה פדידה:

“שיתוף הפעולה עם שירות התעסוקה והוועדה לקידום מעמד האישה הוא שיתוף פעולה פורה שמעניק לנשות יקנעם הזדמנויות לרכישת מיומנויות והשתלבות בשוק העבודה. בימים אלו אנו שוקדים על שני קורסים נוספים.”

מנהל שירות התעסוקה מר אבנר חיית:

“חשוב שלנשים תהיה הכשרה והכנה ליציאה לעבודה. דרך הקורס הנשים רכשו מיומנויות בתוכנות חדשות שיעזרו להן בעתיד להשתלב בעולם התעסוקה מחדש.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter