באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

19 מגשרים ומגשרות סיימו קורס גישור בסיסי שהובל במרכז הגישור יקנעם

19 מגשרים ומגשרות סיימו קורס גישור בסיסי שהובל במרכז הגישור יקנעם

יקנעם מדברת גישור, ובימים האחרונים הסתיים קורס גישור בסיסי ראשון אשר במסגרתו הוכשרו תשעה עשר מגשרים ומגשרות חדשים.

הקורס כלל שנים עשר מפגשים, ובמהלכו למדו המשתתפים בין היתר גישות למו”מ וקונפליקטים, עקרונות הגישור, שלבים בהצגת עמדה והקשבה לסיפורים, הערכות מצב, שלבי השיחות הנפרדות, שלבים במו”מ, שלבים בגיבוש והסכמות, חוקים ותקנות בגישור, כתיבת הסכם, ועוד. לאחר החגים צפוי להיפתח קורס פרקטיקום, שהינו המשך לקורס הגישור הבסיסי, ובו יתנסו המשתתפים בגישורי אמת בתיקים שמגיעים מבית המשפט לתביעות קטנות, ובסופו הם יוסמכו כמגשרים מוסמכים לטיפול בתיקי בתי משפט ובתחומים רבים למעשה.

בטקס חלוקת התעודות ברך ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי את המגשרים והמגשרות החדשים, ואמר שזהו קורס שמאוד משמעותי לחברה הישראלית, ושהוא גאה שהוא הובל כאן בעיר.

קורס הגישור נערך ביוזמת מרכז הגישור והדיאלוג הקהילתי ביקנעם בניהולה של רו”ח והמגשרת נאוה שוורץ, והועבר במרכז הצעירים באמצעות חברת “הגושרים” והמנחה מטעמם, מריאלה בוחניק.

עולם הגישור תופס תאוצה בארץ ובעולם, מתפתח לתחומים רבים, ולמעשה נוגע בכל תחומי החיים. גישור הוא לא רק סכסוך בין מספר צדדים, אלא גם דיאלוג בקהילה של קבוצות אוכלוסייה. עולם הגישור כולל חינוך לשפת הגישור לתלמידים ולנוער במוסדות החינוך, גישורים לגיל השלישי, ועוד. גישור זוהי שפה שמעודדת שיח מכבד, הקשבה ותקשורת בין אישית טובה. ביקנעם מתקיימת פעילות קהילתית וחינוכית מגוונת באמצעות מרכז הגישור, וזאת בנוסף לגישורים הפרטניים המתקיימים במרכז באופן שוטף.

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

“קורס חשוב מאוד בעל ערך רב ותרומה רבה לקהילה. גישור הוא שפה, וחשוב ביותר שכולנו נדע לדבר בשפה הזאת. כמי שמאמין בגישור ותמיד בדיאלוג, אני מייחס חשיבות רבה לקורס. אני מברך את מרכז הגישור על הבאת הקורס הזה לפתחנו. תודה מיוחדת לנאווה שוורץ על כל פעילותה להובלת מרכז הגישור היישובי”.

מנהלת מרכז הגישור, רו”ח נאווה שוורץ:

“שמחה וגאה שהצלחנו להביא ליקנעם קורס כל כך אטרקטיבי, פרקטי ומשמעותי שמאפשר יכולות נוספות וחיזוק לתושבי העיר. תודה לרה”ע שכיבד אותנו בטקס חלוקת התעודות, ולמנהלות מרכז הצעירים גילי פאר ואדווה חיים על אירוח הקורס. אני מאחלת למשתתפים הצלחה רבה ושיידעו למנף את הכלים שרכשו בקורס, הן בחיי היום יום, והם כמגשרים. צוות מגשרים מקצועי עומד לרשות התושבים, והציבור מוזמן לפנות למרכז הגישור בכל נושא של מחלוקת”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter