באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

130 שנה לבית הספר פיק”א

130 שנה לבית הספר פיק”א

בית הספר פיק”א, חוגג השנה 130 להיווסדו באירוע מיוחד, בהשתתפות אושיות תרבות מהעיר. המבנה המקורי של בית הספר, העומד בפינת הרחובות רוטשילד ופיק”א, הוכרז כמבנה לשימור.

ב- 8 בנובמבר יתקיים אירוע מחווה למוסד החינוך הוותיק בפתח תקוה, בית ספר פיק”א ע”ש דוד חיון. בית הספר נוסד לפני כ- 130 שנה בתמיכתו של הברון רוטשילד. סיפורו המרתק של בית ספר פיק”א, אחד הראשונים בארץ ישראל בעת החדשה, מגלם בתוכו את התהליך שעברה המושבה פתח תקוה, מלימוד מסורתי ב”חדר” אל החינוך הלאומי- עברי- חילוני בבית ספר המעורב לבנים ולבנות.
בתחילת המאה ה- 20 בית הספר שכן במבנה ברחוב רוטשילד פינת פיק”א עד שעבר למבנה החדש ברחוב ביל”ו, בו הוא פועל עד היום. הבניין ברחוב רוטשילד- פיק”א הינו אחד הבניינים הוותיקים והיפים בעיר, והוא מוכרז כמבנה לשימור. בזמן הקרוב יוקם בו בית תרבות המשמר והמציג את אוצרות התרבות מעברה המפואר של העיר, וחלקו יוקדש לאוספיהם של אושיות תרבות מקומיים, ביניהם נתן יונתן, סמי פרג’ ונחום היימן.
האירוע יתקיים במעמד ראש העיר איציק ברוורמן, ויופק על ידי מנהל התרבות, בשיתוף בית חינוך פיק”א שתלמידיו מכינים תערוכה “עבר הווה עתיד”. עוד ייטלו חלק באירוע מקהלת בית חינוך פיק”א, שחקני מוזיאון ראשונים לתולדות פתח תקוה שישתתפו בקטעי קריאה ומשחק, יוצגו צילומים וזיכרונות השמורים בארכיון לתולדות פתח תקוה, ויתקיים רב שיח בהשתתפות בוגרי בית הספר. בין המשתתפים ברב שיח: מרים ספקטור-בלאו, פרופ’ נאוה אפשטיין, פרופ’ ישראל פינקלשטיין, עו”ד דני יערי, גברי לוי ויואל גבע. את האירוע ינחה איש גלי צה”ל מולי שפירא.
ראש העיר, איציק ברוורמן: “130 שנים לבית ספר פיק”א זהו אירוע מיוחד שראוי לציין. בית הספר עצמו שכן במבנה מרשים אשר הוכרז כמבנה לשימור, וסיפורו ההיסטורי של בית חינוך פיק”א הוא בעצם סיפורה של המושבה הצעירה. אנו נמצאים בראשיתו של תהליך לשימור המבנה והפיכתו למרכז תרבותי וחברתי, בעל תוכן ועניין שיציג את פועלם של אושיות תרבות מקומיות”.

איתי שונשיין, סגן רה”ע וראש מנהל התרבות “סיפורו של בית ספר פיק”א, ממוסדות הלימוד העבריים הראשונים בארץ ישראל בעת החדשה, מגלם בתוכו את התהליך שעברה המושבה פתח-תקוה. מעבר למורשת האדירה של המוסד הוותיק הזה, בתמיכתו של ראש העיר ברוורמן, נחל בקרוב בעבודות השיקום בבית פיק”א, במטרה לשמר את המבנה ההיסטורי והייחודי הזה ולהסב אותו לבית תרבות בו יונצחו פועלם של יוצרים ואמנים מקומיים”.

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים (בעלות 25 ₪ ),  03-9052349/50

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter