באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

פרדס חנה כרכור : תחרות הבניין הממחזר מגיעה לשלב הגמר

פרדס חנה כרכור : תחרות הבניין הממחזר מגיעה לשלב הגמר

תחרות המיחזור של מועצת פרדס חנה- כרכור מגיעה לשלבי הגמר ובמועצה מאוד מרוצים מהתוצאות ומהעלייה בכמויות המיחזור שנרשמו. ראש המועצה, חיים געש: “אנחנו בין הישובים הראשונים בארץ ליישם את הרגולוציה בתחום המיחזור”

שלב הגמר של תחרות המיחזור היישובית הולך ומתקרב. בשבועות הקרובים תתכנס ועדת התחרות במועצת פרדס חנה- כרכור על מנת לבחור את עשרת הבניינים בהם כמות הפסולת למיחזור בחודשיים האחרונים הייתה הגבוהה ביותר, ורמת שיתוף הפעולה של הדיירים בתהליך ראויה לציון.

זו הפעם הראשונה בה עורכת המועצה המקומית תחרות מיחזור יישובית הכוללת את דיירי כלל הבניינים בישוב (בקרב הבניה הרוויה) . הפרס לחמשת הבניינים הזוכים הינו 2000 ₪ לכל בניין  המיועדים לשיפור חזות הבניין וסביבתו. התחרות מנוהלת על ידי גזבר ומזכיר המועצה, רן גלר, מחלקת איכות הסביבה במועצה יחד עם אחראי תרבות הדיור במועצה המקומית.

התחרות אשר החלה בחודש יולי האחרון זכתה עד כה להיענות גבוהה ולשיתוף פעולה חיובי של התושבים. נציגי הסברה מטעם מחלקת איכות הסביבה של המועצה סיירו בין בתי התושבים להדרכה אישית על תהליך המיחזור, וכן על התחרות. בעת סיורם ראו הנציגים כי בניינים רבים נרתמו לנושא ומהלך המיחזור הולך ותופס תאוצה.

ההצלחה המרשימה של הפרויקט, נתוני המיחזור הגבוהים והמודעות היפה  של התושבים לנושא זכתה להד ארצי בחודש יולי האחרון, כאשר תאגיד המיחזור “תמיר” פרסם כי פרדס חנה כרכור הינה אחת מארבע הרשויות המובילות בארץ בתחום המיחזור.

טקס הגמר בו יוכרזו חמשת הבניינים הזוכים יתקיים בסוף חודש אוקטובר במעמד ראש המועצה, חיים געש. הטקס יתקיים במתכונת של הפנינג ססגוני וירוק הכולל סדנת ג’אגלינג, דמויות ענק, פעילויות לילדים וכיבוד למשתתפים. לאחר בחירת עשרת בנייני הגמר כלל הדיירים בכל אחד מבניינים אלו יקבלו הזמנה  לטקס ולהכרזה על הזוכים הגדולים של הישוב.

ראש מועצת פרדס חנה כרכור, חיים געש, מסר כי “היוזמה לקיים תחרות יישובית התגלתה כהצלחה גדולה. הצלחה זו הינה תוצר ישיר של מודעות התושבים ונכונותם להירתם לנושא ולשמור על סביבה ירוקה. אנחנו בין הישובים הראשונים בארץ ליישם את הרגולוציה בתחום המיחזור, כולל פרויקט ראשון מסוגו בארץ למיחזור אריזות בבתים צמודי קרקע. מחלקת איכות הסביבה משלבת ידיים עם אגף שפ”ע (שיפור פני העיר) ואגף החינוך ויחד אנו פועלים להטמעת ערכים ירוקים כבר מגיל צעיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter