באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

מגידו: אושרה תכנית הפיתוח

מגידו: אושרה תכנית הפיתוח

במסגרת הדיון על תכנית הפיתוח של יישובי המועצה האזורית מגידו הוברר כי בקרוב תצא לדרך ההרחבה של מושב עין העמק התקועה כבר שנים. חולבסקי: “ ניסינו להציג תוכנית מאוזנת שעונה על מירב הצרכים”. 

עין העמק
איציק חולבסקי, הציג תכנית פיתוח. צילום: יח”צ.

מליאת המועצה האזורית מגידו אישרה לאחרונה את תכנית הפיתוח החמש שנתית של המועצה. בניגוד לתכנית הקודמת בה חילקה המועצה תקציב פיתוח בסך 4.4 מליון ₪ על פי קריטריון של 50% שחולקו באופן שווה לכל יישוב ו-50% נוספים שחולקו על פי מספר תושבים בישוב מעל גיל 40 לפי נתוני מרשם אוכלוסין. חולק הפעם התקציב יחולקו הפעם 70% באופו שווה לכל יישוב ו-30% הנותרים יחולקו על פי מספר תושבים בכל ישוב מעל גיל 3. בנוסף לכך יקבל מושב אליקים תקציב מיוחד של מליון ₪ בשל תשתיות רעועות במיוחד. הישובים אליקים, גבעת עוז ורמות מנשה קיבלו במסגרת תוכנית הפיתוח פיצוי בגין המפגעים הסביבתיים סביב ישובים אלו ובמועצה הוקם צוות שילווה את ביצוע תוכנית הפיתוח, הצוות ייפגש עם כל ישוב לקביעת הפרויקטים ושימת דגש על מתן מענה לצרכים בישוב ולנושאי בטיחות.

ראש המועצה האזורית מגידו, איציק חולבסקי: “קיימת מתודה של עבודה, נשכלל אותה ונכין תוכנית פיתוח מותאמת לצורכי הישובים. חלוקת התקציב היא על פי סדר של תוכנית קודמת ועוקבת לה. ישובים שיכולים לממש את התקציב רק ב-2017 בעצם יכולים להתחיל בתכנון והכנות כבר בשנת 2016. לכל ישוב הסיבות שלו והצרכים הייחודיים שלו ניסינו להציג תוכנית מאוזנת שעונה על מירב הצרכים. לצורך מימוש התוכנית ניקח הלוואה גדולה שאותה נצטרך להחזיר ובנינו תוכנית החזר הלוואה שאנו מסוגלים לעמוד בה”. חולבסקי התייחס גם להרחבת מושב עין העמק “אכלוס ההרחבה יהיה רק בעוד 3-5 שנים ולגידול הדמוגרפי יהיה ביטוי בתוכנית החומש הבאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter